Czym przyciąga Dublin?

Dublin to jedno z najstarszych połączeń z naszego lotniska. Już od ponad 10 lat bydgoscy pasażerowie podróżują do stolicy Irlandii. Wielu z nich wybiera się tam w celach turystycznych. Czym przyciąga Dublin?

Główną arterią miasta jest O’Connell Street. Słynie ona m.in. z faktu, że jest jedną z najszerszych ulic w Europie – w najszerszym miejscu ma 50 metrów. Nosi nazwę Daniela O’Connella, który był XIX-wiecznym przywódcą nacjonalistów irlandzkich. Będąc na tej ulicy, z pewnością zobaczymy potężny monument mierzący 120 metrów. Został on ustawiony w 2003 roku, aby uczcić nowe tysiąclecie.

 

Patronem Irlandii jest Św. Patryk. Jego święto jest obchodzone na całym świecie (również w Bydgoszczy). W Dublinie znajduje się jego katedra i jest ona jedną z dwóch katedr w stolicy Irlandii. Otwarta w 1192 roku ma 43 metry. Choć obiekt ten nadal jest bardzo ważnym miejscem kultu religijnego, to znajduje się w nim również muzeum.

W pochmurny dzień można wybrać się do galerii narodowej (wstęp bezpłatny). Położona jest ona w samym centrum przy Merrion Square. Otwarta w 1864 roku galeria oprócz dzieł irlandzkich artystów ma w swoich zbiorach obrazy autorstwa m.in. Pablo Picasso, Claude Moneta i Petera Rubensa.

Prawdopodobnie ulubioną wśród turystów dzielnicą Dublina jest Temple Bar. Położona w centrum miasta jest pełna barów, w których wypijemy słynnego Guinnessa przy muzyce na żywo. Spacerowi po tej ulicy uroku dodaje fakt, że zachowały się tutaj średniowieczne uliczki z brukowanymi ulicami. Tutaj znajduje się najsłynniejszy dubliński pub o nazwie dzielnicy – The Temple Bar. W okolicy swoją siedzibę ma wiele jednostek kulturalnych oraz finansowych z siedzibą centralnego banku Irlandii i giełdą irlandzką na czele.

Jednym z symboli Dublina jest Trinity College. Jest to najstarszy irlandzki uniwersytet, założony w 1592 roku przez królową Elżbietę I. Absolwentami tej uczelni są m.in. Oscar Wilde i Jonathan Swift. Zwiedzanie jest możliwe w miesiącach wakacyjnych – obejmuje historyczną bibliotekę oraz kampus. W bibliotece znajduje się Księga z Kells, czyli słynny manuskrypt sprzed 1200 lat. Będąc w Dublinie nie należy również ominąć zamku, który został otwarty w 1204 roku.

 

Na całym świecie Irlandia słynie z Guinnessa. Chodząc po Dublinie co rusz natrafimy na charakterystyczne czarne logo z harfą. Dlatego też warto wybrać się na zwiedzanie browaru połączonego z muzeum, w którym usłyszymy wiele historii związanych z firmą założoną przez Arthura Guinnessa. Na samym końcu czeka na nas Gravity Bar zlokalizowany na 7 piętrze. Tutaj wypijemy słynne czarne piwo patrząc na piękną panoramę Dublina.

Dla miłośników mocniejszych trunków punktem obowiązkowym jest destylarnia Jameson’a. Zwiedzaniu miejsca, gdzie produkowało się jedno z najsłynniejszych Whiskey, towarzyszą niezwykle interesujące historie dotyczące tego miejsca oraz historii tego trunku.

Loty z Bydgoszczy do Dublina odbywają się w każdy czwartek oraz niedzielę. Rezerwacji można dokonać na stronie www.ryanair.com.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

[27.03.2020] UWAGA! Zakaz lotów wydłużony do 11.04.2020r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 marca 2020r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, wydłużony został zakaz wykonywania...

Więcej…

[20.03.2020] UWAGA! Czasowo nieczynny parking P1

Uwaga! W związku z  pracami remontowymi, czasowo nieczynny jest parking P1. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kierowanie się na parking administracyjny...

Więcej…

[19.03.2020] UWAGA! Czasowa zmiana sposobu funkcjonowania firmy

Wszyscy przeżywamy teraz szczególnie trudne chwile spowodowane zagrożeniem koronawirusem. Czasowo wstrzymane są wszystkie międzynarodowe i krajowe połączenia lotnicze z/do Polski....

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK