Czerwiec bardzo udanym miesiącem dla bydgoskiego lotniska

Lotnisko w Bydgoszczy w czerwcu obsłużyło ponad 40 tysięcy pasażerów, co stanowi blisko 65 % wzrost.

Ruch regularny w ubiegłym miesiącu w porcie wzrósł o 33%, dodatkowo z Portu Lotniczego w Bydgoszczy  odprawiono blisko 8 tysięcy pasażerów, którzy skorzystali z naszego lotniska z uwagi na remont drogi startowej w Porcie Lotniczym w Gdańsku. Głównie byli to pasażerowie linii Wizz Air, Enter Air, Small Planet i Norwegian.

W sumie z bydgoskiego lotniska skorzystało w tych dniach ponad 13 300 pasażerów. 

W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu wprowadzono wiele nowych pro pasażerskich rozwiązań, które będą służyć pasażerom korzystającym na co dzień z bydgoskiego lotniska.

Ze względu na zamknięcie lotniska w Gdańsku, Port Lotniczy w Bydgoszczy w dniach 12-15 czerwca br. obsłużył ponad 50 dodatkowych startów i lądowań samolotów takich linii jak Wizz Air, Ryanair, Norwegian, Enter Air, Pegasus, Small Planet oraz Lufhansa. Do bydgoskiego portu została też tymczasowo przeniesiona z Gdańska baza operacyjna Wizz Air.

-Chcąc zapewnić sprawną obsługę pasażerów wprowadziliśmy wiele usprawnień. Dotyczyły one zarówno naszych procedur, współpracy ze Strażą Graniczną jak też dodatkowych inwestycji czy modernizacji, które zwiększyły znacząco przepustowość portu. Teraz będą one służyć pasażerom bydgoskiego lotniska. Patrząc na opinie pasażerów i wyniki ankiet mogę śmiało powiedzieć, że  zaliczyliśmy ten ważny test dla Portu. Mam nadzieję, że nasze lotnisko stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym partnerem dla linii lotniczych czy też portem docelowym w przypadku planowanych remontów innych sąsiednich lotnisk. –  powiedział Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

Podczas weekendu została w pełni wykorzystana zmodernizowana infrastruktura lotniskowa m.in. płyty postojowe, systemy bezpieczeństwa i kontroli lotów –  czy też urządzenia i rozwiązania zakupione dla obsługi pasażerów. Jednym z nich jest nowoczesny Ambulift, które pozwolił na sprawny transport niepełnosprawnych pasażerów z terminala do samolotu na wózkach inwalidzkich, a nawet noszach. Innym elementem, który będzie służyć na stałe pasażerom jest nowe zadaszenia przed terminalem od strony płyt postojowych.  Dzięki niemu, nawet w przypadku większej liczby pasażerów obsługiwanych w tym samym czasie, wszyscy podróżni będą oczekiwać pod dachem, osłonięci od niekorzystnych warunków pogodowych. W związku z przekierowaniami z Gdańska Gate 1 i Gate 2 zostały zwiększone dzięki wielkopowierzchniowym namiotom.

– Wzmożony ruch to najlepsza okazja aby w praktyce sprawdzić założenia dalszych planów rozbudowy naszego terminala i infrastruktury lotniskowej, szczególnie tej dedykowanej bezpośrednio pasażerom. Udało nam się zidentyfikować szczególnie krytyczne elementy i już dziś mogę powiedzieć, że planowana na najbliższe lata rozbudowa terminalu i infrastruktury towarzyszącej – m.in parkingów – będzie uwzględniać doświadczenie z tego czerwcowego weekendu – dodał Tomasz Moraczewski.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia