Czekamy na powrót samolotów na bydgoskie lotnisko

Od 15 marca wstrzymano ruch lotniczy w Polsce. Regionalny port obsługuje samoloty wojskowe i rejsy specjalne. Marzec ze spadkiem liczby Pasażerów.

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów o wprowadzeniu ograniczeń w ruchu lotniczym, od dnia 15.03.2020 rejsy pasażerskie nie są realizowane. Port, jako lotnisko użytku publicznego, cały czas zapewnia jednak obsługę operacji wykonywanych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, statki powietrzne o statusie państwowym, w tym wojskowe, czy też samoloty remontowane przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. Lotnisko jest również w stałym kontakcie z przewoźnikami i touroperatorami.

– Otrzymujemy wiele pytań dotyczących planowanego terminu przywrócenia połączeń i widzimy, że nasi Pasażerowie, jak i my, czekają na ten dzień – mówi Daniel Mackiewicz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Przewoźnicy na bieżąco reagują na zmieniającą się sytuację i na chwilę obecną PLL LOT wstrzymał rejsy do 19 kwietnia, Ryanair do końca kwietnia, zaś Lufthansa do 3 maja. Informacje dotyczące lotów udostępniamy i aktualizujemy na naszej stronie i profilu Facebook, w przypadku indywidualnych pytań zapraszamy również do kontaktu z nami online.

Port lotniczy podsumował również wyniki ruchowe za marzec. Zrealizowane zostały 524 operacje lotnicze, z których skorzystało 11 530 podróżnych, czyli o 61% mniej niż w marcu 2019. Od początku roku do 14 marca lotnisko odprawiło 72085 Pasażerów, czyli o 7,8% więcej rok do roku. Pandemia zatrzymała trwający od ponad 2 lat wzrostowy trend na bydgoskim lotnisku.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii przedłużony

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2021 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Poz. 25), przedłuża do dnia...

Więcej…

BREXIT – informacje dla podróżnych

1 stycznia 2021 Brexit w pełni wszedł w życie. Co się zmieniło? Jakie dokumenty potrzebne są, by lecieć do UK?...

Więcej…

Aktualizacja rozkładu lotów z dnia 02.01.2021

Decyzją linii lotniczej Ryanair  z dnia 01.01.2021  związanej z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020  w sprawie zakazów...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia