Bydgoszcz (BZG)

BZG

umiarkowane opady deszczu 16 °C

Czas lotu: 4h

Heraklion (HER)

HER

czyste niebo 35 °C

Informacje o lotach

Dane są aktualizowane co 15 minut

Rodzaj lotu

Od

Do

Przesuń tabelę! ->

Data Start Lądowanie Numer lotu Status

Heraklion - serce Krety

Heraklion to największe miasto Krety i zarazem stolica administracyjna tej greckiej wyspy. W tym mieście z całą pewnością odnajdziecie fenomenalne połączenie bogactwa historii z energią dużego miasta (Heraklion liczy ok. 140 tys. mieszkańców).

Miłośnicy zabytków będą mogli tu odwiedzić perełki architektoniczne, jak choćby wenecką Loggię, kościół Agios Titos, bazylikę Agios Marcos (obecnie galerię sztuki) czy Pałac w Knossos. Śledząc historię poszczególnych zabytków, z pewnością zauważycie niezwykłą mieszankę kulturową, w której znaleźć można wpływy kultury arabskiej, weneckiej czy tureckiej. Jednocześnie w Heraklionie nie brakuje ducha nowoczesności i wręcz wielkomiejskości. Wiele tu świetnych restauracji i zadbanych, modnych miejsc. Nie obawiajcie się przy tym o klimat, miasto pozostaje czarujące i przesycone śródziemnomorskim urokiem. Na peryferiach miasta znajdują się rozległe piaszczyste plaże, które obmywa piękna lazurowa woda.

Spora różnorodność? Tak, taki właśnie jest Heraklion, najlepsza wizytówka Krety. Jest to też świetny punkt wypadowy do zwiedzenia najciekawszych miejsc na wyspie. Jednymi z najpopularniejszymi ośrodkami dla plażowiczów wokół Heraklionu są: Hersonissos, Retimno, Malia czy Stalida. Każde z tych miejsc z pewnością sprawdzi się na spędzenie wymarzonego i niezapomnianego urlopu!

Poznaj Kretę

Kreta to z całą pewnością najsłynniejsza wyspa Grecji. I nie bez powodu – jej niespotykana różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tu miejsce i atrakcje dla siebie.

Zachód wyspy zachwyca przyrodniczo, a jego miejską reprezentacją jest Chania. Z kolei centrum i wschód Krety to istne bogactwo historii i zabytków, a do tego mnóstwo interesujących skarbów natury. Heraklion, Knossos czy Spinalonga to must see dla wszystkich ciekawych historii. Położona na wschód od stolicy Krety Malia to z kolei tętniące życiem turystyczne miasto, w którym nie można się nudzić. Jeśli natomiast chcecie poczuć się jak w palmowym raju (dosłownie!), musicie zobaczyć plażę Vai na wschodnim krańcu Krety.

Śródziemnomorski klimat sprawia, że Kreta może być Waszym celem podróży od wiosny do jesieni. A jak już raz tam dotrzecie, bez wątpienia powrócicie!

 

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Heraklionu w sezonie letnim 2024 będą odbywały się w następujące dni:

– środy,
– niedziele.

 

Kup wycieczkę u wybranego Touroperatora:

Warto wiedzieć:

  • Czas polski plus 1 godz. Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.
  • Waluta: Euro (EUR). Grecja jest państwem członkowskim Unii Europejskiej i używa jej jednolitego waluty - Euro.
  • Napięcie: 220 V.
  • Plaże: wstęp bezpłatny; wypożyczenie leżaka z parasolem – ok. 6-8 EUR/dzień.
  • Kuchnia grecka to jedna z najsmaczniejszych kuchni świata. Charakterystycznym i nieodłącznym elementem prawie wszystkich potraw jest oliwa z oliwek. W kuchni greckiej królują rozmaite warzywa i owoce, a także zioła i przyprawy. Potrawy są lekkie i smaczne. Pieczywo podawane jest do każdego posiłku.
  • Wśród religii w Grecji najbardziej dominujący jest Grecki Kościół Prawosławny, do którego należy zdecydowana większość ludności Grecji i który jest uznany przez konstytucję jako religia państwowa.
  • Poza samym Heraklionem, warto zwiedzić także przepiękne Retimno czy Ajos Nikolaos. Będąc na Krecie warto też pojechać na mniej uczęszczaną południową część wyspy np. do Matali czy Jarapetry uznawanej za najgorętsze miasto na Krecie! Strona organizacji turystycznej na Krecie
  • Sprawdź wycieczki organizowane przez TUI: Link

Letnie czartery 2024

Kierunki wakacyjne z wylotem z Bydgoszczy

Poznaj
nasze lotnisko

Historia