Code-share, czyli na jednym bilecie z BZG

Od dzisiaj (06.08.2014r.) Port Lotniczy Bydgoszcz został objęty umową na zasadach code-share zawartą pomiędzy PLL LOT i Eurolot. Dla pasażerów oznacza to przede wszystkim możliwość korzystania z bogatej siatki połączeń narodowego przewoźnika na „jednym bilecie” i większą wygodę podróżowania.

Polskie Linie Lotnicze LOT i Eurolot podpisały umowę o współpracy na zasadach code-share w połowie lipca 2014 r. Dzięki temu pasażerowie obydwu linii mają szansę na łatwiejsze podróżowanie i dostępność szerokiego wachlarza kierunków podróży. Ogromną korzyścią jest podróż na „jednym bilecie”, co przekłada się na komfort i oszczędność czasu.

– Dostęp do lotów w formule code-share to bardzo pozytywna zmiana dla naszych pasażerów, dzięki której podróżowanie z Bydgoszczy nabierze nowego wymiaru – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz – Dzięki temu poprawi się także dostępność komunikacyjna Bydgoszczy i całego Regionu, co ma kluczowe znaczenie dla biznesu i rozwoju gospodarczego naszego Województwa.

Zyskamy także możliwość lotu z Bydgoszczy do największych miast na całym świecie, znajdujących się w siatce połączeń PLL LOT: m.in. Nowy Jork, Chicago, Pekin, Toronto czy Moskwa. Przedsiębiorcy podróżujący w interesach będą mogli w ciągu jednego dnia odbyć spotkania biznesowe w Londynie, Brukseli czy Paryżu i wieczorem wrócić do Bydgoszczy. Dla przykładu połączenie z Bydgoszczy przez Warszawę do Paryża to wylot o 5.45 z Bydgoszczy, przylot do Paryża na 10.05, powrotny lot o 19.30 do Warszawy i o 22.40 do Bydgoszczy. W przypadku podróży do Brukseli wylatując z Bydgoszczy o 5.45 już na 9.20 jesteśmy w stolicy Belgii, powrotny samolot zabierze nas do Warszawy o 19.20, aby o 23.30 dolecieć do Bydgoszczy.

– Loty w formule code-share to świetna wiadomość dla pasażerów lotniska w Bydgoszczy. Dzięki temu połączenie Eurolotu to nie tylko loty do Warszawy, a także na całą Europę, a nawet świat. 2 lata temu korzystałem z lotów w tej formule kupując tani bilet do Pekinu i cieszę się, że znowu pojawia się taka możliwość. Z całą pewność wzrośnie znaczenie tego połączenia i mam nadzieję, że będzie cieszyło się coraz większą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu – podkreśla Mateusz Machulski, pasjonat lotnictwa i podróżnik.

W praktyce pasażer będzie miał dużo szersze możliwości zakupu biletów lotniczych: poprzez stronę lot.com, Call Center i biura sprzedaży, a także w Globalnych Systemach Rezerwacyjnych (GDS). Bilety nadal można też kupować poprzez stronę eurolot.com, co jest szczególnie korzystne cenowo dla pasażerów lecących „z punktu do punktu”. Od momentu podpisania umowy wszystkie loty regionalnej linii z BZG będą wykonywane pod kodem zarówno „K2”, jak i „LO”.

– Od kilku lat korzystamy z połączenia lotniczego łączącego Bydgoszcz z Warszawą, jest ono bezwzględnie istotne dla osób, które wyruszają z Bydgoszczy w podróż służbową lub Bydgoszcz jest ich miejscem docelowym z transferem w Warszawie. Jako agencja, która jest właścicielem portalu promującego Słowenię w Polsce – średnio raz w miesiącu lecimy do tego południowego kraju z Warszawy do Lublany. – mówi Paweł Kranc, Właściciel Agencji Marketingowej Green House oraz serwisu www.visitslovenia.pl – Dzięki umowie code-share podróż będzie dużo łatwiejsza m.in. dlatego, iż nadając bagaż na samolot o 5:45 z Bydgoszczy – odbieram go dopiero w Lublanie po 13:00. Wcześniej bagaż musiałem odebrać w Warszawie i nadać go ponownie. Druga kwestia to bezpieczeństwo w razie opóźnionego lotu.
Pasażer będzie mógł dokonać odprawy bagażowej do portu docelowego oraz z portu wylotu docelowo do Bydgoszczy w ramach siatki Star Alliance i nie tylko, co znacznie skróci transfer przez Warszawę. Co ważne, podróżny ma także gwarancję transferu lub, w przypadku zakłócenia rejsu, zapewnienie alternatywnej przesiadki z wszelkimi prawami przysługującymi pasażerowi (hotel, darmowa zmiana rezerwacji). Bydgoszcz widoczna będzie w globalnych systemach rezerwacyjnych, co dodatkowo wpłynie na promocję regionu i zapewni łatwiejsze planowanie podróży wszystkim pragnącym odwiedzić Województwo.

Specjalnie dla naszych pasażerów w dniu 11 sierpnia 2014r. w godzinach 9:00-15:00 pracownicy Portu Lotniczego Bydgoszcz pełnić będą dyżur telefoniczny i odpowiedzą na pytania dotyczące zasad podróżowania w ramach umowy code-share. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 52 365 46 67.

Code share PLL LOT i Eurolot to:
• Zakup biletu na www.lot.com, w biurach sprzedaży PLL LOT, Call Centre PLL LOT, Globalnych Systemach Rezerwacyjnych GDS.
• Zakup biletu na www.eurolot.com, alternatywa dla pasażera do nabycia tańszego biletu przy przelocie z punktu do punktu do WAW
• Odprawa bagażowa do portu docelowego oraz z portu wylotu docelowo do Bydgoszczy w ramach siatki PLL LOT i nie tylko, co znacznie skróci transfer przez WAW
• Gwarancja transferu lub, w przypadku zakłócenia rejsu, zapewnienie alternatywnej przesiadki z wszelkimi prawami przysługującymi pasażerowi (hotel, darmowa zmiana rezerwacji)
• Możliwość lotu z Bydgoszczy do największych miast na całym świecie: m.in. Nowy Jork, Chicago, Pekin, Toronto, czy Moskwa.
• Bydgoszcz widoczna w globalnych systemach rezerwacyjnych, co dodatkowo wpłynie na promocję regionu i zapewni łatwiejsze planowanie podróży wszystkim pragnącym odwiedzić Województwo.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia