Co zobaczyć w Birmingham?

Birmingham to drugie co do wielkości miasto w Anglii. Przygotowaliśmy poradnik dla osób, które chcą spędzić tam kilka dni. Miasto to kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Co warto zobaczyć w Birmingham?

Położone w środkowej Anglii miasto liczy ponad milion mieszkańców. Jest to 9 co do wielkości metropolia w Europie. Choć to Liverpool dzięki The Beatles jest bardziej znany ze swoich muzycznych mieszkańców, to Birmingham również nie ma się czego wstydzić. To stąd pochodzi wybitna orkiestra symfoniczna, ale również znane na całym świecie zespoły, takie jak Black Sabbath, połowa składu Led Zeppelin czy też Electric Light Orchestra. Wśród wielu muzyków z Birmingham m.in. Ozzy Osbourne.

Przy Chamberlain Square swoją siedzibę ma Birmingham Museum and Art Gallery. W swoich bogatych zbiorach ma eksponaty dotyczące m.in. archeologii, historii naturalnej, ceramiki i lokalnej historii. W galerii sztuki zobaczymy dzieła największych brytyjskich mistrzów, a także obrazy m.in. Rubensa i Belliniego. Jest to piąte najczęściej odwiedzane muzeum w Wielkiej Brytanii poza Londynem. 

 

Podczas zimowego zwiedzania, gdy pogoda nie sprzyja, z pomocą przychodzi Sea Life Center. W środku czeka na nas akwarium z pojemnością milionów litrów wody, w którym pływają m.in. gigantyczne morskie żółwie, rekin żarłacz   czarnopłetwy oraz wiele tropikalnych ryb. Jest tutaj również jedyny podwodny tunel w Wielkiej Brytanii, dzięki któremu możemy poczuć się jak podczas nurkowania.

Miejscem, w którym możemy spędzić długie godziny bez wątpienia jest Thinktank, czyli muzeum nauki. Otwarte w 2001 roku muzeum podzielone jest na wiele sekcji – od pierwszych maszyn Watta, po medycynę, strefę dla dzieci, aż po przyszłość i planetarium. Ciekawa jest również część poświęcona transportowi – znajdziemy tam m.in. samolot Spitfire oraz jedyny zachowany piętrowy tramwaj, który kiedyś jeździł po Birmingham.

 

Birmingham to od setek lat istotne miejsce na przemysłowej mapie Europy. Wśród wielu znanych firm ma tam swoją siedzibę fabryka produkująca słodycze Cadbury. Jeśli ktoś marzył o tym, aby odwiedzić fabrykę czekolady, to trudno o lepszą okazję – w swoim rodzinnym mieście firma ta otworzyła Cadbury World.

W Birmingham znajduje się również muzeum… długopisów. W XIX wieku znajdowało się tutaj centrum światowego handlu długopisami. Wtedy aż 100 firm sprzedawało długopisy w Birmingham. Podczas wizyty w muzeum poznamy historię, a w każdą sobotę jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach kaligraficznych. Muzeum zlokalizowane jest w dzielnicy żydowskiej, którą również warto jest zwiedzić.

Birmingham jest również siedzibą dwóch bardzo starych klubów piłkarskich – Aston Villa to klub założony w 1874 roku, a Birmingham City FC w 1875 roku. Oba klubu grają aktualnie na drugim poziomie rozgrywkowym w Championship. Pomiędzy sobą rozgrywają najważniejszy mecz dla kibiców obu drużyn nazywany „the second city derby”.

Loty z Bydgoszczy do Birmingham odbywają się 3 razy w tygodniu – w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Zakup biletów jest możliwy na stronie www.ryanair.com.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Majorka z Bydgoszczy bliżej niż ci się wydaje!

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska....

Więcej…

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia