BZG rozpoczyna obsługę cargo

Już od piątku 14 czerwca 2013r. Port Lotniczy Bydgoszcz uruchamia obsługę towarów cargo
i rozpoczyna współpracę z przewoźnikiem Lufthansa Cargo.

– Stworzenie odpowiednich warunków do obsługi cargo oraz współpraca w tym zakresie z przewoźnikiem Lufthansa Cargo to kolejny etap rozszerzania zakresu działalności lotniska. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Obok uruchomienia połączeń do Warszawy, jest to następny krok ze strony PLB sprzyjający rozwojowi przedsiębiorczości i biznesu w regionie.

Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. w 2012 roku uzyskał przedłużenie certyfikatu Agenta Obsługi Naziemnej w zakresie obsługi towarów i poczty CARGO oraz obsługi materiałów niebezpiecznych przewożonych drogą lotniczą.

W celu sprawnej obsługi cargo Port Lotniczy Bydgoszcz dostosował pomieszczenia magazynowe oraz zakupił niezbędne urządzenia, m.in. urządzenie Rapiscan do kontroli przesyłek przewożonych drogą lotniczą, które zostało dostarczone do PLB S.A. w grudniu 2012 r. Port Lotniczy Bydgoszcz wystapił o dofinansowanie zakupu tego urządzenia do Urzędu Lotnictwa Cywilnego i otrzymał je w połowie.

Rozpoczęcie działalności cargo na bydgoskim lotnisku jest także możliwe dzięki przekazaniu PLB  przez Województwo Kujawsko-Pomorskie gruntów, na których znajduje się infrastruktura przeznaczona obecnie na działalność cargo.

Jednocześnie PLB prowadziło intensywne działania zmierzające do pozyskania przewoźnika do obsługi frachtu lotniczego Road Feeder Service (czyli ruchu na truckach) z jednym z europejskich hubów. Zaowocowało to rozpoczęciem współpracy z przewoźnikiem Lufthansa Cargo.

Cieszę się, że możemy włączyć Port Lotniczy Bydgoszcz do siatki Lufthansa Cargo – mówi Wojciech Ryglewicz, Country Manager Lufthansa Cargo – Przewozy typu Road Feeder Service stanowią szybko rozwiajającą się gałąź transportu i pozwalają na obsługę frachtu lotniczego w miejscu gdzie bliskość do silnych hubów jak np. Frankfurt nie uzasadnia utworzenia połączenia obsługiwanego przez samolot. Jednocześnie pozwala to na budowę rynku, który po pewnym czasie mógłby być obsługiwany przez bezpośrednie połączenia lotnicze.

Port Lotniczy Bydgoszcz obecnie pozyskuje spedytorów i firmy logistyczne obsługujące cargo lotnicze. W celu rzetelnego przygotowania do rozpoczęcia działalności cargo przedstawiciele handlowi Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. dokonali badania zapotrzebowania lokalnego rynku, a także udzielali informacji o planach lotniska w tym zakresie.

Według Szymona Długińskiego z firmy spedycyjnej DOR-CEL Sp. z o.o. takie połączenie umożliwi lokalnym przedsiębiorstwom szybszą i tańszą obsługę ich towarów, dlatego też liczy na powodzenie tego przedsięwzięcia.

Pierwsza obsługa towarów spodziewana jest na lotnisku w najbliższych dniach. 

Port Lotniczy Bydgoszcz przygotował promocję dla spedytorów korzystających z połączenia Lufthansa Cargo. Każdy spedytor korzystający z tego połączenia ma prawo do zwolnienia z opłat określonych w „Cenniku usług handlingowych obsługi towarów i usług Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.”. dla pierwszych trzech przesyłek nadawanych przez spedytora.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia