BZG na targach IMEX

Come for sweet memories…

…to akcja Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, która wraz z Portem Lotniczym Bydgoszcz, Miastem Bydgoszcz i Miastem Toruń, organizuje 20 maja wydarzenia promocyjne we Frankfurcie nad Menem. Tym razem stawiamy na convention (przemysł spotkań), stąd obecność na Targach IMEX Frankfurt. Akcja ma także związek z uruchomieniem w marcu br. połączenia lotniczego pomiędzy Bydgoszczą a Frankfurtem. Słodkie lokalne akcenty, które zaproponujemy odwiedzającym Targi, mają stanowić przedsmak wizyty w naszych stronach. Dlatego zabieramy ze sobą toruńskie “Katarzynki” i bydgoskie praliny od „Sowy”.

 

Mamy w tym biznes

Turyści z Niemiec od lat stanowią największą zagraniczną grupę docelową dla turystyki w naszym województwie. O gości zza Odry rywalizujemy z innymi regionami, dlatego nieustannie poszukujemy pretekstów do tego by zwrócić na siebie uwagę i przypomnieć, że jesteśmy blisko, coraz bliżej. Dzięki połączeniom lotniczym Lufthansy, dystans pomiędzy Kujawsko-Pomorskiem a największym portem lotniczym Ren-Men we Frankfurcie (pierwsze miejsce na świecie pod względem połączeń międzynarodowych), znacznie się zmniejszył.

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wraz z partnerami: Portem Lotniczym Bydgoszcz, Miastem Bydgoszcz i Miastem Toruń, organizuje 20 maja wydarzenia promocyjne we Frankfurcie nad Menem. Działania te mają na celu promowanie turystyki – tym razem z akcentem na convention (przemysł spotkań), stąd obecność na Targach IMEX Frankfurt*. Akcja promocyjna ma związek z uruchomieniem 29 marca połączenia lotniczego Bydgoszczy z miastem nad Menem. Rejsy są adresowane głównie do biznesu, co uzasadnia naszą aktywność w tym czasie i miejscu. Wystawców i odwiedzających zaprosimy na event „Come for sweet memories” (przyjedź po słodkie wspomnienia). Nie zabraknie więc słodkich lokalnych akcentów, które mają stanowić przedsmak wizyty w naszych stronach.

W tym samym dniu (20 maja o godz. 11:00), w eleganckim Hotelu Steigenberger Frankfurter Hof, podczas śniadania biznesowego, podejmiemy przedstawicieli lokalnej branży turystycznej oraz dziennikarzy niemieckich mediów. Przedstawimy walory turystyczne kujawsko-pomorskiego – w tym przede wszystkim największych miast województwa.

Następnie przeniesiemy się na tereny wystawowe IMEX Frankfurt, gdzie o godz. 17.00 na Polskim Stoisku Narodowym rozpocznie się główny event akcji „Come for sweet memories”.

Bydgoszcz Convention Bureau oraz Toruń Convention Bureau stanowią część Polskiego Stoiska Narodowego, które podczas targów będzie miejscem spotkań biznesowych i prezentacji organizowanych przez Poland Convention Bureau przy Polskiej Organizacji Turystycznej.

Organizatorem akcji promocyjnej we Frankfurcie jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna  wspierana przez Zamiejscowy Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie oraz Poland Convention Bureau. Informacji udziela Agnieszka Kowalkowska – dyrektor K-POT, e-mail: a.kowalkowska@k-pot.pl; tel. kom. 693 339 380.

  
 *Targi IMEX to wydarzenie, gdzie spotyka się branża przemysłu spotkań z całego świata, promując swoje destynacje i produkty oraz poszukując nowych partnerów i inspiracji do organizacji spotkań 
i wydarzeń. To jedno z najważniejszych światowych spotkań branży MICE (turystyka biznesowa). Co roku spotyka się tu ponad 3500 wystawców z blisko 180 krajów świata i średnio 65 tys. odwiedzających. Oficjalna strona: www.imex-frankfurt.com

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Dobry lipiec na lotnisku

Ponad 47 tysięcy pasażerów skorzystało w ubiegłym miesiącu z bydgoskiego lotniska. To najlepszy lipiec w historii portu. Rekordowa była również...

Więcej…

Nowy minikącik dla dzieci w strefie Non Schengen

      Z radością informujemy, że specjalnie dla naszych najmłodszych Pasażerów, otworzyliśmy nowy mini-kącik dla dzieci. Miejsce znajduje się...

Więcej…

Od września więcej lotów z Bydgoszczy do Dublina. Port Lotniczy Bydgoszcz SA z 3,7 procentowym wzrostem po pierwszym półroczu. Rekordowa liczba operacji lotniczych w czerwcu.

Irlandzka linia lotnicza Ryanair od września zwiększa oferowanie do Dublina z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. To bardzo dobra wiadomość zarówno...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK