Bułgarskie wakacje z BZG

Kolejnym miejscem, do którego chcemy Państwa zaprosić na tegoroczne wakacje to Burgas. Jest to miasto, trochę mniejsze od Bydgoszczy, położone nad Morzem Czarnym. Jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacje wśród Polaków.

To właśnie w tym mieście znajduje się największy bułgarski port morski oraz największe lotnisko. Jest również ważnym ośrodkiem dla bułgarskiej kultury oraz przemysłu chemicznego. Ale przede wszystkim Burgas znane jest z turystyki – można tutaj wspaniale wypocząć lub skorzystać z miejscowych uzdrowisk. Tylko 15 km od miasta leżą Bułgarskie Łazienki Mineralne, które są słynne z leczenia chorób ruchu. Już samo położenie Burgas wpływa na wakacyjny klimat – winnice, ogrody oraz trzy jeziora tworzą niepowtarzalne krajobrazy. Do Słonecznego Brzegu, gdzie znajdują się najsłynniejsze plaże jest około 30 minut drogi jazdy samochodem. Warto jest się również wybrać do Nessebyr – niezwykle urokliwie położnej byłej wioski rybackiej, gdzie oprócz wspaniałych restauracji z rybami, znajdziemy port rybacki.

Burgas leży przy Morzu Czarnym i oprócz plażowania czas można spędzać spacerując po promenadzie wzdłuż morza. Oczywiście region ten słynie przede wszystkim z przepięknych plaż. Największą atrakcją jest Park Nadmorski. Położony jest on na jednym z pagórków zlokalizowanym w Burgas. Jest bogaty w wiele przepięknych kwiatów i drzew. Warto jest wybrać się tam również z dziećmi, ponieważ na jego terenie jest zoo. Ponieważ w Burgas odbywa się wiele imprez kulturalnych, to w parku powstał teatr pod gołym niebem. Zjemy tutaj również bardzo smaczne ryby, delektując się pięknym widokiem na morze. Ciekawostką jest fakt, że w Burgas znajduje się pomnik Adama Mickiewicza.

Burgas od wieków było ważnym punktem na mapie handlowej Europy. Jego ziemie kryją wiele ciekawych wykopalisk, które są zebrane w muzeum archeologicznym oraz etnograficznym. Odwiedzając te muzea możemy przekonać się o tym, w jak niezwykle bogatym historycznie mieście się znajdujemy. Dla osób, które są zainteresowane przyrodą, punktem obowiązkowym jest muzeum przyrodnicze.

Oprócz uwarunkowań historycznych i geograficznych, także klimat sprawia, że Burgas jest niezwykle popularnym kurortem wakacyjnym. Charakteryzują go łagodne zimy oraz, co najważniejsze, słoneczne lata.

– Z Bydgoszczy do Burgas można polecieć w każdy piątek. Tygodniowy pobyt w tym bułgarskim kurorcie kosztuje już od 1390 zł – mówi Mateusz Machulski z biura podróży tampojade.pl.

 

Burgas z Bydgoszczy

 

WAKACYJNY KONKURS!

Każdy pasażer Portu Lotniczego Bydgoszcz, który prześle do nas kartkę pocztową z oryginalnymi pozdrowieniami w terminie od 4 czerwca 2014r. do 29 sierpnia 2014 r. na adres:
 
Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
ul. Paderewskiego 1, 86-005 Białe Błota


ma szanse wygrać dwuosobową wycieczkę na Djerbę (Tunezja) ufundowaną przez Biuro Podróży Exim Tours z Warszawy.

Przystąpienie do konkursu jest tożsame z zapoznaniem się i zaakceptowaniem treści Regulaminu.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Marzec na bydgoskim lotnisku

W marcu z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA obsłużone zostały 296 operacje lotnicze. Lotnisko odprawiło 638 Podróżnych. Pasażerowie przylecieli do Bydgoszczy...

Więcej…

Wesołych Świąt Wielkanocnych

Więcej…

Wznowienie lotów do Warszawy

Polskie Linie Lotnicze LOT od poniedziałku 29 marca wznawiają rejsy na trasie Bydgoszcz-Warszawa. Loty odbywać się będą 3 razy w...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia