Bułgarskie wakacje z BZG

Kolejnym miejscem, do którego chcemy Państwa zaprosić na tegoroczne wakacje to Burgas. Jest to miasto, trochę mniejsze od Bydgoszczy, położone nad Morzem Czarnym. Jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wakacje wśród Polaków.

To właśnie w tym mieście znajduje się największy bułgarski port morski oraz największe lotnisko. Jest również ważnym ośrodkiem dla bułgarskiej kultury oraz przemysłu chemicznego. Ale przede wszystkim Burgas znane jest z turystyki – można tutaj wspaniale wypocząć lub skorzystać z miejscowych uzdrowisk. Tylko 15 km od miasta leżą Bułgarskie Łazienki Mineralne, które są słynne z leczenia chorób ruchu. Już samo położenie Burgas wpływa na wakacyjny klimat – winnice, ogrody oraz trzy jeziora tworzą niepowtarzalne krajobrazy. Do Słonecznego Brzegu, gdzie znajdują się najsłynniejsze plaże jest około 30 minut drogi jazdy samochodem. Warto jest się również wybrać do Nessebyr – niezwykle urokliwie położnej byłej wioski rybackiej, gdzie oprócz wspaniałych restauracji z rybami, znajdziemy port rybacki.

Burgas leży przy Morzu Czarnym i oprócz plażowania czas można spędzać spacerując po promenadzie wzdłuż morza. Oczywiście region ten słynie przede wszystkim z przepięknych plaż. Największą atrakcją jest Park Nadmorski. Położony jest on na jednym z pagórków zlokalizowanym w Burgas. Jest bogaty w wiele przepięknych kwiatów i drzew. Warto jest wybrać się tam również z dziećmi, ponieważ na jego terenie jest zoo. Ponieważ w Burgas odbywa się wiele imprez kulturalnych, to w parku powstał teatr pod gołym niebem. Zjemy tutaj również bardzo smaczne ryby, delektując się pięknym widokiem na morze. Ciekawostką jest fakt, że w Burgas znajduje się pomnik Adama Mickiewicza.

Burgas od wieków było ważnym punktem na mapie handlowej Europy. Jego ziemie kryją wiele ciekawych wykopalisk, które są zebrane w muzeum archeologicznym oraz etnograficznym. Odwiedzając te muzea możemy przekonać się o tym, w jak niezwykle bogatym historycznie mieście się znajdujemy. Dla osób, które są zainteresowane przyrodą, punktem obowiązkowym jest muzeum przyrodnicze.

Oprócz uwarunkowań historycznych i geograficznych, także klimat sprawia, że Burgas jest niezwykle popularnym kurortem wakacyjnym. Charakteryzują go łagodne zimy oraz, co najważniejsze, słoneczne lata.

– Z Bydgoszczy do Burgas można polecieć w każdy piątek. Tygodniowy pobyt w tym bułgarskim kurorcie kosztuje już od 1390 zł – mówi Mateusz Machulski z biura podróży tampojade.pl.

 

Burgas z Bydgoszczy

 

WAKACYJNY KONKURS!

Każdy pasażer Portu Lotniczego Bydgoszcz, który prześle do nas kartkę pocztową z oryginalnymi pozdrowieniami w terminie od 4 czerwca 2014r. do 29 sierpnia 2014 r. na adres:
 
Port Lotniczy Bydgoszcz S.A.
ul. Paderewskiego 1, 86-005 Białe Błota


ma szanse wygrać dwuosobową wycieczkę na Djerbę (Tunezja) ufundowaną przez Biuro Podróży Exim Tours z Warszawy.

Przystąpienie do konkursu jest tożsame z zapoznaniem się i zaakceptowaniem treści Regulaminu.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Goście z Azji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Województwo Kujawsko-Pomorskie gościło przedstawicieli Polsko-Chińskiej Izby Gospodarczej, któremu przewodniczy prezes Hu Xinyuan. Wizyta w ramach Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, była również...

Więcej…

Corendon Airlines rozpoczyna loty z Bydgoszczy do Turcji!

Z bydgoskiego lotniska już możemy latać na wakacje. Do siatki portu dołączył kolejny turecki przewoźnik z rejsami do Antalyi. Inauguracyjny...

Więcej…

Początek wakacyjnych podróży i słoneczna niespodzianka na zimę z wylotem z Bydgoszcz

Bydgoskie lotnisko zaczęło wakacje – pierwsi turyści polecieli do tureckiej Antalyi! Goście oglądali Port od kuchni. Zimą polecimy z Coral...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia