Barcelona GRO wraca – konkurs

Od 24 marca 2013r. do rozkładu lotów Portu Lotniczego Bydgoszcz powraca Barcelona Girona (GRO). Połączenia na tej trasie realizowane będą we wtorki i soboty przez przewoźnika Ryanair. Barcelona to jedno z najbardziej romantycznych miast w Europie, dlatego właśnie w Walentynki ogłaszamy dla Was konkurs!

Walentynki z BZG

Zasady konkursu są proste: odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj zestaw książek ufundowanych przez Księgarnię Internetową JURIBOOKS.

Który z poniższych opisów dotyczy Girony?

  1. Pałac Królewski w Gironie – jest naprawdę imponujących rozmiarów. Jest oficjalną rezydencją króla Hiszpanii, chociaż nie mieszka on tam na co dzień. Odbywają się w nim najważniejsze uroczystości państwowe. We wnętrzach pałacu podziwiać można Salę Tronową, Salę Porcelanową, i wiele innych komnat, urządzonych z przepychem, w którym nie zatracono dobrego smaku. To bardzo rzadkie połączenie. Oprócz bogatej kolekcji obrazów, można podziwiać cztery instrumenty wykonane przez samego Antonio Stradivari dla króla Hiszpanii: dwie pary skrzypiec, altówkę i wiolonczelę.
  2. W Gironie znajduje się jedna z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Jej powstanie datuje się na IX w. Dzielnica zamieszkana była przez 300 osobową gminę żydowską. Niestety w wyniku prześladowań, które rozpoczęły się XIV w miejsce to stało się zamkniętym gettem. Dziś jest to część miasta najchętniej odwiedzana przez turystów….
  3. Basílica i Temple Expiatori de la Sagrada Família, czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny , znana, jako Sagrada Familía jest najpopularniejszym kościołem rzymsko-katolickim w Gironie.W wielu przewodnikach turystycznych jest uważana za symbol Katalonii.

Odpowiedzi wysyłajcie na adres marketing@bzg.aero do dnia 22.02.2013r., w tytule maila wpisując: Konkurs Barcelona.

Wśród nadesłanych poprawnych odpowiedzi wylosujemy jednego zwycięzcę, który otrzyma zestaw bestsellerowych książek Carlosa Ruiza Zafóna: „Cień Wiatru” (wersja kieszonkowa), „Gra Anioła” (wersja kieszonkowa) oraz „Więzień Nieba”, których akcja rozgrywa się w Barcelonie. Książki ufundowała Księgarnia Internetowa Juribooks.
Juribooks

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia