5 kierunków Ryanair zimą z BZG

Glasgow i Weeze z Bydgoszczy

 

5 kierunków w zimowej siatce połączeń Ryanair z BZG

Przewoźnik Ryanair ogłosił dzisiaj, że w zimowej siatce połączeń z Portu Lotniczego Bydgoszcz znajdzie się 5 kierunków: Londyn Stansted, Birmingham, Glasgow Prestwick, Dublin oraz Düsseldorf Weeze.

Oznacza to, że połączenia do Düsseldorfu Weeze i Glasgow Prestwick, które w sezonie letnim nie były realizowane przez irlandzkiego przewoźnika, powrócą do rozkładu lotów BZG.

Od 27 października 2014 r. pasażerowie Portu Lotniczego Bydgoszcz ponownie będą mogli korzystać z lotów na trasie Bydgoszcz-Düsseldorf Weeze. Bilety na loty już od 118 zł dostępne są w systemie rezerwacyjnym na stronie przewoźnika Ryanair. Połączenia realizowane będą w poniedziałki i piątki, przylot do Bydgoszczy o godz. 20:30, wylot do Düsseldorfu Weeze o godz. 20:55.

Jutro (09.05.2014r.) w systemach rezerwacyjnych pojawi się także możliwość zakupu biletów na loty do Glasgow Prestwick, które odbywać się będą w czwartki i niedziele oraz do Birmingham.

– Dotychczasowa współpraca z Ryanair pozytywnie wpłynęła na cały Region. Wspólnie obsłużyliśmy już ponad 1,8 mln pasażerów i mam nadzieję, że będziemy kontynuować rozwój siatki połączeń w kolejnych latach – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu PLB S.A.

W 2013 roku irlandzki przewoźnik przewiózł z i do Bydgoszczy 291 045 pasażerów.

Od 2005 r. do kwietnia 2014 r. Port Lotniczy Bydgoszcz obsłużył już ponad 1 800 000 pasażerów przewoźnika Ryanair.

 

Historia Ryanair w Bydgoszczy

Pierwszy lot do Bydgoszczy Boeinga 737-8AS pod szyldem Ryanair odbył się 30 października 2005 roku i był to lot na trasie Londyn Stansted-Bydgoszcz. Rozmowy z irlandzkim przewoźnikiem w styczniu 2005 roku prowadziły ówczesne władze Portu Lotniczego. Duże zainteresowanie mieszkańców regionu połączeniami lotniczymi na Wyspy Brytyjskie sprawiło, że to właśnie Londyn Stansted był pierwszym portem lotniczym, do którego z Bydgoszczy poleciał Ryanair. Boeing 737 w obie strony przewiózł komplet pasażerów – 189 osób, a bilety lotnicze na loty na tej trasie zarezerwowane były na kilka tygodni.

Lot do Londynu zainaugurował rozwój siatki połączeń Ryanair z Portu Lotniczego Bydgoszcz.

W następnych latach otwierane były kolejne kierunki: Dublin, Liverpool (od 27.10.2007 do 18.07.2010), Düsseldorf Weeze, Birmingham, Glasgow Prestwick i Barcelona Girona. Krótko w ofercie Ryanair w 2010 roku były także Bristol oraz East Midlands.

 Kierunki Ryanair z Bydgoszczy

Mapa: Ryanair.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Sezon letnich podróży w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

Moc czarterowych kierunków, sezonowe rejsy do Krakowa i regularne loty trzech przewoźników. Taki będzie rozpoczynający się w niedzielę 31 marca,...

Więcej…

2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów...

Więcej…

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia