400-tysięczna pasażerka odleciała dziś z Portu Lotniczego Bydgoszcz SA!

Regionalne lotnisko przebija historyczny pułap liczby odprawionych pasażerów w ciągu roku. Pasażerka nr 400 000 odleciała dziś do Londynu Stansted. To dobre podsumowanie roku dla Portu Lotniczego Bydgoszcz SA.

Dziś na lotnisku odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Rejsem linii Ryanair do Londynu Stansted odleciała z Bydgoszczy 400-tysięczna pasażerka, Pani Natalia z Nowego Miasta Lubawskiego. Dla bydgoskiego lotniska była to istotna data, podkreślająca odnotowywane od kilkunastu miesięcy dobre statystyki ruchu pasażerskiego.

400-tysięczny pasażer odprawiony w 2018 roku to ważne wydarzenie dla naszego lotniska, symbolicznie podkreślające przełomowość tego roku – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Ostatnie kilkanaście miesięcy, to nie tylko wyraźny wzrost ruchu pasażerskiego, ale również zmiany w obrębie samego lotniska. Modernizacje, zaplanowane na kolejny okres, pozwolą na dalszą poprawę jakości i bezpieczeństwa odpraw, zwiększenie wygody podróżnych i umożliwią rozwój ruchu pasażerskiego w kolejnych latach.

Na podróżnych odlatujących dziś z Bydgoszczy czekał tort, zaś 400 tysięczna pasażerka otrzymała wyjątkowe upominki – dwuosobowy voucher na lot do Londynu ufundowany przez lotnisko, oraz świąteczny zestaw wraz z pamiątkowym certyfikatem, przekazany przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

-Dzisiejsze wydarzenie dowodzi, że Port Lotniczy Bydgoszcz SA rozwija się zgodnie z planem, że podjęte długofalowe decyzje były słuszne, a w tym biznesie potrzebna jest cierpliwość, a wyniki lotniska z ostatniego roku temu dowodzą. – mówi Zbigniew Ostrowski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Cieszy nas ta historyczna chwila i liczę na dalszy rozwój regionalnego okna na świat.

Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy powiedział:

Rosnąca liczba pasażerów w Porcie Lotniczym Bydgoszcz pokazuje jak bardzo bydgoskie lotnisko potrzebne jest całemu regionowi – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. –  Ten sukces to efekt wieloletniej współpracy miasta, samorządu województwa i przewoźników lotniczych. Port Lotniczy Bydgoszcz ma szansę jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał. Jedną z kluczowych spraw jest poprawa jego dostępności komunikacyjnej poprzez budowę trasy S10 w kierunku autostrady A1 oraz skomunikowanie lotniska linią kolejową.  

Olga Pawlonka, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Ryanair powiedziała:

– Dziś w Porcie Lotniczym Bydgoszcz, na trasie do Londynu Stansted odprawiony został 400.000 – ny pasażer. Nasi klienci mają do wyboru aż 7 kierunków: Londyn Stansted, Londyn Luton, Birmingham, Dublin, Dusseldorf Weeze, Kijów i Glasgow Prestwick (od 2 kwietnia 2019r.), mogą także korzystać z kolejnych udogodnień w ramach programu “Always Getting Better” oraz jeszcze niższych cen biletów.

Z tej wyjątkowej okazji wprowadzamy do sprzedaży bilety już od 39 zł na podróż do marca 2019r. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są do czwartku 20 grudnia. Aby zdążyć z rezerwacją najlepiej wejść na stronę www.ryanair.com  już teraz.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Gwiazdy na niebie, czerwonym dywanie i w Porcie Lotniczym Bydgoszcz

29. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCamerimage co roku przyciąga na Kujawy i Pomorze mnóstwo gwiazd kinematografii – między innymi reżyserów, aktorów,...

Więcej…

Wakacje 2022 w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

Letnie Wakacje w pięciu kierunkach! Trzy kraje, dwa z siedmiu cudów świata starożytnego, dziesięć połączeń tygodniowo i mnóstwo możliwości spędzenia...

Więcej…

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów latają z Bydgoszczy do Kijowa!

W niedzielę oficjalnie rozpoczęliśmy sezon zimowy, a wraz z nim wróciły loty z regionalnego lotniska, do Portu Lotniczego Kijów-Boryspol. Latają...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia