2023 rok w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

366 067 Pasażerów odprawił w 2023 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. Natomiast w sezonie letnim minionego roku pobiliśmy rekord odprawionych Pasażerów czarterowych.

Ostatni kwartał 2023 roku to 80 945 podróżujących, którzy skorzystali z oferty regionalnego lotniska. Natomiast w całym 2023 roku Lotnisko Bydgoszcz obsłużyło 366 067 Pasażerów, to zatem 144% łącznej liczby osób, które skorzystały z Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. w 2022 r.  oraz 86% w porównaniu z rokiem 2019.

Wśród ponad 360 tysięcy podróżnych, wielu z nich to „wczasowicze”, którzy w minionym roku chętnie wybierali się na wakacje z wylotem z Bydgoszczy. W sezonie letnim obsłużyliśmy rekordową liczbę Pasażerów rejsów czarterowych. Z oferty touroperatorów skorzystało 60 310 osób. To wzrost o ponad 42% w porównaniu z 2019 oraz o ponad 94% z rokiem 2022. W ofercie biur podróży znalazły się takie kierunki jak – Antalya, dwie greckie wyspy – Rodos i Kreta oraz bułgarski kurort – Burgas.

Cieszymy się, że mieszkańcy naszego regionu coraz chętniej decydują się by to właśnie Port Lotniczy Bydgoszcz był początkiem ich podróży po świecie. Popyt na wakacyjne wyloty rośnie, a to zauważają touroperatorzy, czego efektem jest zaplanowanie w 2024 r. większej ilości rejsów na turystycznych kierunkach – mówi Monika Mejsner-Hermelin, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

W sezonie letnim 2024 touroperatorzy pierwsze wyloty zaplanowali już na 24 kwietnia. W szczycie sezonu, realizowanych ma być aż 10 rejsów tygodniowo na Riwierę Turecką – w poniedziałki, wtorki, środy, soboty
i  niedziele, dwie rotacje na Kretę – w każdą środę i niedzielę, a także loty na Rodos – w piątki i do Burgas we wtorki.

Od 30 czerwca do siatki połączeń bydgoskiego lotniska dołącza absolutna nowość – Majorka. Loty do Palmy realizowane będą w każdą niedzielę.

Szczegóły dotyczące wakacyjnych podróży znaleźć można na stronach internetowych touroperatorów oraz w biurach podróży.

Dobre wieści dla Pasażerów mają także Polskie Linie Lotnicze LOT, które od 26 kwietnia przywracają rejsy do Krakowa. To idealna okazja, by spędzić majówkę podczas kilkudniowego city break na południu Polski. Loty ze stolicy małopolski realizowane będą w poniedziałki i piątki, natomiast podróż z Bydgoszczy we wtorki i soboty. Szczegółowy rozkład znaleźć można na stronie internetowej przewoźnika www.lot.com.

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Do Krakowa na majówkę z wylotem z Bydgoszczy!

Połączenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Kujaw i Pomorza ponownie, w sezonie letnim, dołączy do siatki połączeń Portu Lotniczego...

Więcej…

Wesołych Świąt!

W tym szczególnym czasie chcielibyśmy życzyć Państwu radosnych, rodzinnych i pełnych ciepła Świąt Bożego Narodzenia, aby rok 2024, podobnie jak...

Więcej…

Majorka z wylotem z Bydgoszczy!

Biuro podróży TUI rozszerza swoją ofertę z Lotniska Bydgoszcz o wakacyjny hit ostatnich lat – Majorkę. Loty do Palmy będą...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia