1 500 000 pasażer Ryanair w BZG!

W czwartek 28 lutego 2013 na lotnisku w Bydgoszczy został odprawiony półtoramilionowy pasażer linii Ryanair.

Szczęśliwym półtoramilionowym pasażerem linii Ryanair odprawionym w Porcie Lotniczym Bydgoszcz został 4-letni Szymon Stachowicz z Chojnic, który leciał z rodzicami i bratem do Dublina. Szymon otrzymał voucher na przelot w dwie strony w dowolnym kierunku z lotniska w Bydgoszczy oraz upominki od Ryanair oraz Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Irlandzki przewoźnik jest obecny na bydgoskim lotnisku już od ponad 7 lat. Dwa lata temu, w lutym 2011 roku, świętowaliśmy odprawienie milionowego pasażera Ryanair z naszego lotniska. W 2012 roku przewoźnik odprawił najwięcej pasażerów od czasu operowania w BZG, było to blisko 275 tys. osób.

Cieszy nas to, że Ryanair przewozi coraz więcej pasażerów z Bydgoszczy. Największym powodzeniem cieszą się szczególnie loty do Birmingham oraz Londynu Stansted. Pracujemy nad tym, aby pozostałe kierunki były również zadowalające. W najbliższych dniach rozpoczniemy działania marketingowe promujące letnią siatkę połączeń – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz.  

Pierwszy lot do Bydgoszczy Boeinga 737-8AS pod szyldem Ryanair odbył się 30 października 2005 roku i był to lot na trasie Londyn Stansted-Bydgoszcz. Rozmowy z irlandzkim przewoźnikiem
w styczniu 2005 roku prowadziły ówczesne władze Portu Lotniczego. Duże zainteresowanie mieszkańców regionu połączeniami lotniczymi na Wyspy Brytyjskie sprawiło, że to właśnie Londyn Stansted był pierwszym portem lotniczym, do którego z Bydgoszczy poleciał Ryanair. Boeing 737
w obie strony przewiózł komplet pasażerów – 189 osób, a bilety lotnicze na loty na tej trasie zarezerwowane były na kilka tygodni.

Lot do Londynu zainaugurował rozwój siatki połączeń Ryanair z Portu Lotniczego Bydgoszcz.
W następnych latach otwierane były kolejne kierunki: Dublin, Liverpool (od 27.10.2007 do 18.07.2010), Dusseldorf Weeze, Birmingham, Glasgow Prestwick i Barcelona Girona. Krótko w ofercie Ryanair w 2010 roku były także Bristol oraz East Midlands.

Obecnie w rozkładzie lotów Ryanair z Portu Lotniczego Bydgoszcz znajdują się rejsy do Londynu Stansted, Birmingham, Dublina, Dusseldorfu Weeze, Glasgow Prestwick oraz do Barcelony Girony (od 24 marca 2013r.).

 

 

Powiązane posty

Bądź zawsze na bieżąco z naszymi aktualnościami

Wakacje na Rodos

RODOS Starożytne zabytki, malownicze miasteczka, klimatyczne tawerny, przepiękne plaże, dźwięki cykad wieczorną porą… W jaki sposób doświadczyć tego wszystkiego podczas...

Więcej…

Przepisy wjazdowe do Irlandii i Wielkiej Brytanii

Od godz. 4.00 dnia 7 stycznia 2022 r. osoby w pełni zaszczepione oraz osoby poniżej 18 r.ż. są zwolnione z...

Więcej…

„Akcja Zima” w Porcie Lotniczym Bydgoszcz S.A.

21 grudnia to pierwszy dzień kalendarzowej zimy, jednak w Porcie Lotniczym Bydgoszcz SA, w tym roku już w nocy z...

Więcej…
Zobacz wszystkie

Poznaj
nasze lotnisko

Historia