Start

13:15

07.09.2021

Kijów Boryspol (KBP)

KBP

czyste niebo 29 °C

Czas lotu: 1h 50min

2021-09-07

Lądowanie

14:15

07.09.2021

Bydgoszcz (BZG)

BZG

czyste niebo 30 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Przesuń tabelę! ->

Data Przewoźnik Start Lądowanie Numer lotu Status
07.09.2021 Kijów Boryspol
13:15 (KBP)
Bydgoszcz
14:15 (BZG)
FR 7280 2021-09-07

Informacje o lotach

BYDGOSZCZ (BZG) – KIJÓW BORYSPOL (KBP)

LOTY WTOREK / SOBOTA

OD 19 PLN W JEDNĄ STRONĘ


BYDGOSZCZ KIJÓW
19:30  22:30

KIJÓW BYDGOSZCZ
18:05   19:05


Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie www.ryanair.com, w biurach podróży oraz w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz (52 365 47 00).

Często zadawane pytania:

    • Autobus - Koszt: 80 hrywien na dworzec kolejowy, 50 hrywien do stacji metra Charków Odjazdy: przez całą dobę, w dzień co 15 min., w nocy co 30 min.
    • Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Koszt dojazdu do centrum Kijowa to ok. 380 hrywien.
    • Czas podróży wynosi około 40 minut (szynobus omija korki głównie po lewej stronie rzeki Dniepr) a opłata za przejazd to 80 UAH (10,5 PLN). Przejazd koleją do centrum Kijowa jest tańszy od autobusowego, szybszy i bardziej przewidywalny.

Witaj na lotnisku Kijów-Boryspol (KBP)

Największe międzynarodowe i krajowe lotnisko na Ukrainie. Położone jest w miejscowości Boryspol, 29 km na wschód od centrum Kijowa. Na początku lat 2000, port lotniczy stał się węzłem nie tylko dla lotów bezpośrednim, ale także dla lotów tranzytowych zagranicznych linii lotniczych. W 2001 roku ukończono budowę nowego pasa startowego i lotniska obsłużyło 1,5 mln pasażerów.  Jest dobrze skomunikowane z miastem siecią dróg, koleją.

Kijów

o Kijowie

Kijów - największe miasto i stolica Ukrainy. Położony nad Dnieprem, nazywany jest często „Matką Miast”, gdyż jest najstarszym miastem w kraju. Podobnie jak Warszawa, praktycznie zniknął z powierzchni ziemi. Ale dość pieczołowicie go odbudowano. Najważniejszym zabytkiem w mieście jest Katedra św. Sofii. Założony w V wieku naszej ery stanowi dumną kolebkę cywilizacji słowiańskiej sławną ze starych cerkwi zwieńczonych błyszczącymi, złotymi kopułami, świętych pieczar skrywających zmumifikowane szczątki mnichów oraz zalesionych pagórków wnoszących się po obu brzegach Dniepru.
W historię i architekturę miasta obok powstałego na wzór Sowiecki Placu Niepodległości (Majdanu) i Chreszczatyku, wpisuje się Ławra Peczerska (Klasztor Pieczar), a także kopuły cerkwi dzięki którym Kijów zyskał przydomek „Drugie Jeruzalem”. Przy bulwarze Chreszczatyk, biegnącym od Rynku Besarabskiego do Placu Niepodległości, znajdują się bogato zobione, zbudowane w latach 50-tych XX wieku zabytki takie jak Poczta Główna czy Filharmonia Narodowa. W centrum miasta, na Placu Niepodległości, nie można pominąć Hotelu Ukraina, a także Centrum Handlowego w postaci globusa. Starożytną relikty miasta można odnaleźć w Klasztorze Pieczar i Soborze Mądrości Bożej (Sofia Kijowska). Zabytki te zaliczane są do Siedmiu Cudów Ukrainy i w latach 90-tych XX wieku wpisane zostały na listę zabytków UNESCO.

Kijów w pakiecie

co warto zobaczyć:

1. Muzeum Czarnobylskie

Jeśli w czasie swojej podróży po Ukrainie nie planujesz wycieczki do Czarnobyla, warto rozważyć wizytę w multimedialnym Muzeum Czarnobylskim  upamiętniającym wybuch reaktora atomowego w 1986 roku.

2. Muzeum Miniatur

Muzeum Miniatur to niezwykłe miejsce. Pchła w złoconych butach? Jest. Szachownica na główce szpilki? Nie ma problemu.  Złoty, nieprzekraczający wysokości 0,8 mm bohatera „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupery? Tak, jest tam i on! Autorem tych wszystkich małych cudów jest Nikolaj Siadristyj – artysta wszystkie prace wykonał ręcznie igłą, której końcówka była 20 mniejsza od ziarenka maku!

3. Muzeum Lotnictwa

dla miłośników lotnictwa, kolekcja samolotów (nie tylko militarnych) tuż przy Lotnisku Żulany;

Meżyhiria - całkiem blisko Kijowa, świat jak z bajki

Historia niesamowicie luksusowej rezydencji byłego prezydenta Ukrainy w artykule na oficjalnym blogu Portu Lotniczego Bydgoszcz #flyBZG

Przeczytaj

Poznaj
nasze lotnisko

Historia