Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów latają z Bydgoszczy do Kijowa!

W niedzielę oficjalnie rozpoczęliśmy sezon zimowy, a wraz z nim wróciły loty z regionalnego lotniska, do Portu Lotniczego Kijów-Boryspol. Latają turyści, pracownicy, a także studenci! Loty do stolicy Ukrainy odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdą środę i niedzielę.

Na studia, do pracy, by odwiedzić najbliższych – różne powody, cel ten sam. W niedzielę pierwsi Pasażerowie przylecieli z Kijowa do Bydgoszczy. Niektórzy wiele miesięcy czekali, by spotkać się z najbliższymi – nie dziwią zatem pełne emocji powitania w terminalu lotniska Bydgoszcz. Od teraz podróż z naszego regionu do stolicy Ukrainy znów jest możliwa w zaledwie 2 h. Rejsy realizuje  irlandzki przewoźnik Ryanair.

Wznowienie lotów do Kijowa to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów i pracowników z Ukrainy, którzy mieszkają w Bydgoszczy. Jestem przekonany, że zainteresowanie lotami będzie bardzo duże, bo skorzystają z niego nie tylko mieszkańcy Kijowa, także okolic. W tej chwili loty, to najbardziej komfortowa, najszybsza, a dzięki atrakcyjnym cenom biletów również najtańsza możliwość podróży na Ukrainę – mówi Krzysztof Sikora, Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy. – Ukraina to nie tylko kraj osławionych stepów, rozległych lasów, pięknych gór i wybrzeża Morza Czarnego, ale także kraj o dobrych tradycjach kulinarnych. Kijowskie legendarne restauracje i lokalne klimatyczne knajpki czarują tradycyjnymi przysmakami.

Natomiast Pasażerom głodnym przygód polecamy wycieczkę do Czarnobyla – miasta gdzie czas się zatrzymał w 1986 roku po awarii jednego z reaktorów elektrowni jądrowej. Przywrócone połączenie to okazja, by znów odkrywać nowe miejsca w Europie. Inne najbardziej popularne atrakcje Kijowa to połyskujące w słońcu kopuły cerkwi i Majdan.

Loty do Kijowa zostały zaplanowane w taki sposób, by w kilka dni poznać tradycje, historię i kulturę Ukrainy, odwiedzić najważniejsze miejsca związane z tożsamością narodową Ukraińców. To również połączenie, które daje możliwość szybkiego podróżowania obywatelom Ukrainy, którzy pracują na kujawach i pomorzu oraz dla ich rodzin, by częściej mogli odwiedzać najbliższych – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Każde dodatkowe połączenie zwiększa dostępność komunikacyjną do naszego województwa.

Loty do Kijowa-Boryspol odbywają się na pokładzie Boeinga linii lotniczej Ryanair dwa razy w tygodniu. Podróż trwa niespełna dwie godziny. Samolot do Kijowa odlatuje w środę o godzinie 17:35 i na miejscu jest o 20:20 (czasu lokalnego), natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godzinę 20:55 z lądowaniem w Bydgoszczy o 21:50. W niedzielę mieszkańcy Kujaw i Pomorza wylecą do stolicy Ukrainy o godzinie 17:45 i wylądują o 20:30. Niedzielne rejsy powrotne realizowane będą o 21:05, a samolot wyląduje o 22:00.

 

Related posts

Stay tuned with our news

New shopping point at Bydgoszcz Airport

From today, our Passengers can use the new shopping point opened in the public hall of Bydgoszcz Airport terminal. At...

More...

ORLEN w ruchu oficjalnie otwarty!

Od dzisiaj nasi Pasażerowie mogą korzystać z nowego punktu handlowego otwartego w hali ogólnodostępnej terminalu Lotniska Bydgoszcz. Tym samym ORLEN...

More...

Informacja o składzie Zarządu Spółki

W dniu 27.07.2023 r. Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. dokonała zmian w składzie Zarządu Spółki. Pani Monika Mejsner-Hermelin dotychczasowy...

More...
See all news

Get to know
our airport

History