Start

05:35

18.08.2024

Majorka (PMI)

PMI

czyste niebo 26 °C

Czas lotu: 3 h 5 min

ROZKŁADOWO

Lądowanie

08:30

18.08.2024

Bydgoszcz (BZG)

BZG

czyste niebo 15 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Przesuń tabelę! ->

Data Start Lądowanie Numer lotu Status
18.08.2024 Majorka
05:35 (PMI)
Bydgoszcz
08:30 (BZG)
RR 7242 ROZKŁADOWO

Poznaj Majorkę

Hiszpańska Majorka to największa wyspa archipelagu Balearów. Środkowa część Majorki to żyzne, zielone niziny, które rodzą wspaniałe oliwki, figi i winorośl, a także fenomenalnie kwitnące migdałowce. Na północy i zachodzie z kolei wyspa zachwyca monumentalną rzeźbą pasma górskiego Serra de Tramuntana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki zróżnicowaniu ukształtowania terenu oraz otulającej wyspę krystalicznie czystej, turkusowej wodzie Morza Śródziemnego, Majorka jest pełna oszałamiających krajobrazów. Wśród nich odnajdziemy przepiękne plaże (łącznie jest ich aż 300!), takich jak choćby Cala del Moro, Playa de Formentor czy Cala Agulla.

Majorka słynie nie tylko z cudownej przyrody - to także prawdziwa perła hiszpańskiej kultury. Stolica Majorki, tętniąca życiem Palma, jest połączeniem zabytków z genialną architekturą. Kameralna, górska Valldemossa jest za to miastem uwielbianym przez artystów - to tu mieszkał przez 3 miesiące Fryderyk Chopin. Niewielkie miasteczko Deià urzeka widokami i atmosferą. A to jedynie namiastka dziedzictwa Majorki!

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz na Majorkę w sezonie letnim 2024 będą odbywały się w niedziele.

 

 

 

Kup wycieczkę u Touroperatora:

Warto wiedzieć

  • Czas obowiązujący na Majorce jest taki sam jak w Polsce.
  • Walutą obowiązującą na Majorce jest euro.
  • Językiem urzędowym Majorki jest język hiszpański i kataloński, jednak w miejscowościach turystycznych bez problemu porozumiemy się w języku angielskim.
  • Znacząca większość Hiszpanów jest katolikami, dlatego w miejscowościach turystycznych bez problemu można znaleźć kościół.
  • Na Majorce przemieszczać się można autobusami i pociągami. Na trasie z Soller do Port de Soller dostępny jest także tramwaj turystyczny, a w Palmie funkcjonuje metro. Rozkłady jazdy oraz inne przydatne informacje na temat transportu publicznego znaleźć można na stronie: https://www.tib.org.
  • Na Majorce zarówno w pociągach jak i autobusach obowiązuje ten sam system cennikowy, a cena biletu zależna jest od liczby przystanków do przejechania.

Poznaj
nasze lotnisko

Historia