Start

04:55

20.08.2024

Burgas (BOJ)

BOJ

czyste niebo 24 °C

Czas lotu: 1h 55min

ROZKŁADOWO

Lądowanie

07:15

20.08.2024

Bydgoszcz (BZG)

BZG

ulewy deszczowe 20 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Przesuń tabelę! ->

Data Start Lądowanie Numer lotu Status
20.08.2024 Burgas
04:55 (BOJ)
Bydgoszcz
07:15 (BZG)
RR 7056 ROZKŁADOWO
Burgas

Poznaj Bułgarię

Położona w samym środku Bałkanów Bułgaria to kraj bardzo zróżnicowany geograficznie. Bezkresna Nizina Naddunajska, położone na południu piękne wyżyny i góry i główna atrakcja kraju - czyste i piękne wybrzeże Morza Czarnego, przyciągające turystów z całego świata. Bułgaria to wysokie (najwyższe na Bałkanach) góry, czyste, piaszczyste plaże, urzekające doliny i przełomy rzek rzadkiej piękności, to również zabytki zarówno z odległej, jak i niedawnej przeszłości, a wreszcie nowoczesne zaplecze turystyczne. Wielowiekowa, pasjonująca historia, ciepłe morze z niezawodnym słońcem i mnóstwo smakowitych, a niedrogich owoców i warzyw, bardzo dobre wino, mocna, słodka kawa i serdeczność mieszkańców tej krainy - oto, czym zachwyci Was Bułgaria.

Jeśli szukacie pomysłu na niezapomniane wakacje z wylotem prosto z Portu Lotniczego Bydgoszcz, Burgas jest doskonałą propozycją.

Burgas

Miasto położone w południowo-wschodnim regionie Bułgarii tuż nad Morzem Czarnym. Rejon ten kusi pięknymi krajobrazami, piaszczystymi plażami oraz ciepłym błękitnym morzem. Dla tych, którzy preferują słodką wodę Burgas oferuje położone w bezpośrednim sąsiedztwie 3 jeziora z niezwykle bujnie rozwiniętą fauną i florą.

Zapraszamy do Bułgarii!

 

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Burgas w sezonie letnim 2024 będą odbywały się we wtorki.

 

 

Kup wycieczkę:

Warto wiedzieć

  • Burgas jest położone w południowo-wschodniej części Bułgarii na wybrzeżu Morza Czarnego. Liczy około 300.000 mieszkańców, którzy zamieszkują szesnaście okręgów. Port morski w Burgas jest największym w kraju.
  • Burgas oferuje odwiedzającym mnóstwo wysokiej klasy restauracji niemalże na każdą kieszeń. Są to restauracje zarówno z daniami kuchni tradycyjnej, jak i międzynarodowej (dania z Turcji, Chin, Grecji, Włoch i Rosji oraz wiele innych). Można także zdecydować się na którąś z restauracji ze względu na jej ciekawą lokalizację, np. obiad w centrum miasta lub w takim słynnym miejscu jak Park Nadmorski w Burgas oferujący wspaniałe widoki na morze.
  • Zarówno centrum miasta, jak elegancki Park Nadmorski oferują liczne bary i kawiarnie, gdzie przy smakowitym trunku można odpocząć po zwiedzaniu. W niektórych z nich gra muzyka na żywo. Są tu także liczne lokale do wyboru dla tych, którzy lubią ciszę i spokój.
  • Dla miłośników nieco bardziej rozrywkowych i głośnych imprez Burgas oddaje do dyspozycji kilka fantastycznych klubów nocnych – idealnych dla nocnych marków. Od czasu do czasu na terenie Parku Nadmorskiego odbywają się koncerty na żywo, gdzie można posłuchać wszystkich rodzajów muzyki, od klasycznej po rockową.
  • W regionie Burgas znajduje się bardzo popularny kurort Słoneczny Brzeg, który jest oddalony od centrum miasta zaledwie około 30 minut jazdy. Jednak poza sezonem Słoneczny Brzeg nie stanowi zbytniej atrakcji turystycznej. W pobliżu kurortu położone jest piękne, średniowieczne miasto Nessebyr, dawna wioska rybacka z wieloma atrakcjami archeologicznymi, przyjemnymi restauracjami rybnymi, licznymi cerkwiami i uroczym portem. Nessebyr jest bardzo popularnym miejscem – perełką nad Morzem Czarnym – przez cały rok, zarówno dla turystów bułgarskich, jak i zagranicznych. Burgas otoczone jest malowniczymi jeziorami lagunowymi – Atanasowskim, Burgaskim i Mandrenskim.
  • W stosunku do czasu obowiązującego w Polsce zegary w Bułgarii wskazują zawsze godzinę późniejszą, toteż wjeżdżając na teren tego kraju, zawsze przestawiamy zegarki o jedną godzinę do przodu (np. z 13.00 na 14.00).
  • W większych miastach jest wiele miejsc, gdzie można wymienić walutę, i nie powinniśmy napotkać kłopotu ze znalezieniem takiego, który proponuje dobry kurs. Niezbyt korzystne kursy oferują punkty wymiany w dużych hotelach. Absolutnie nie należy wymieniać pieniędzy na ulicy. Jeśli jedziemy do małej miejscowości, zaopatrzmy się w większą ilość lewów – należy unikać płacenia w zachodniej walucie.

Letnie czartery 2024

Kierunki wakacyjne z wylotem z Bydgoszczy

Poznaj
nasze lotnisko

Historia