Start

14:20

07.07.2022

Londyn Stansted (STN)

STN

pojedyncze chmury 10 °C

Czas lotu: 2h 10min

ROZKŁADOWO

Lądowanie

16:20

07.07.2022

Bydgoszcz (BZG)

BZG

umiarkowane opady deszczu 16 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Przesuń tabelę! ->

Data Przewoźnik Start Lądowanie Numer lotu Status
07.07.2022 Londyn Stansted
14:20 (STN)
Bydgoszcz
16:20 (BZG)
FR 2462 ROZKŁADOWO

Witaj na lotnisku Londyn Stansted (STN)

Duże międzynarodowe lotnisko położone 48 km na północny wschód od Londynu, obsługujące tanie linie lotnicze. Jest to obecnie czwarty co do wielkości port lotniczy Wielkiej Brytanii, trzeci co do wielkości obsługujący Londyn po Heathrow i Gatwick.

Terminal stanowi podłużny budynek ze szkła i jest podzielony na trzy obszary: Strefę check-in i halę główną na przedzie budynku, odloty na tyłach budynku, a strefa przylotów po lewej stronie z tyłu tuż przy wejściu.

Terminal jest wyposażony w kantory wymiany walut, dostęp do internetu, toalety, prysznice, kaplicę i salę modlitw dla innych religii. Istnieje ponad 60 różnych sklepów, barów, restauracji i kawiarni na całym lotnisku, jak również saloniki lotnicze.

Często zadawane pytania:

  • Trasę pomiędzy lotniskiem Londyn Stansted i centrum Londynu można pokonać zarówno autobusem, jak i pociągiem. Przejazdy autobusowe oferuje więcej niż jeden przewoźnik
  • Najtańszym sposobem dojazdu z lotniska Londyn Stansted do centrum Londynu będzie przejazd autobusem easyBus, bilety na przejazd z dużym wyprzedzeniem (ponad miesiąc) kupimy już od 1,95£. W dniu przejazdu lub jeden dzień przed bilety zakupimy w droższej taryfie, najczęściej w cenie 9,95£ - 11,95£.
  • Autobusy National Express kursują przez całą dobę co ok 20-30 min. Z lotniska Londyn Stansted autobus w kierunku Londynu odjeżdżają aż 4 linie: A6, A7, A8 i A9. Bilety najlepiej zakupić z dużym wyprzedzeniem na stronie przewoźnika. Jeśli zarezerwujemy je odpowiednio wcześnie, za bilet w jedną stronę zapłacimy od 5£.
  • Kolejnym przewoźnikiem oferującym połączenie lotniska Londyn Stansted z centrum Londynu jest Terravison
  • Jeśli chcemy z lotniska Londyn Stansted do centrum Londynu dojechać pociągiem musimy nadać się na stację kolejową znajdującą się pod budynkiem terminala. Ze stacji Stansted Airport odjeżdżają od godziny 5:30 (ostatni z lotniska odjeżdża po północy), co ok 15-30 minut (w zależności od pory dnia)
  • Stansted posiada wiele różnorodnych parkingów samochodowych zarówno długo, średnio i krótkoterminowych. Istnieją również dwie strefy odbioru pasażerów. Strefa ekspresowa znajduje się przy parkingu krótkoterminowym, podczas gdy parking darmowy znajduje się na terenie parkingu średnioterminowego. 

O Londynie

stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, największe miasto królestwa, położone w jego południowo-wschodniej części nad Tamizą. Jest trzecim co do wielkości miastem Europy, po Moskwie i Stambule; jest także największym miastem Unii Europejskiej i jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta, jak i całej aglomeracji. Miasto przyciąga rocznie około 30 milionów turystów.

Londyn zaliczany jest do największych na świecie ośrodków obrotu dziełami sztuki i pozostaje jednym z największych centrów muzealnych Europy. Ponad 60 muzeów i stałych galerii przyciąga turystów z całego świata.

london

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska w Londynie na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana oraz trudna do zrozumienia. Zdecydowanie warto przed przyjazdem zapoznać się ze sposobem płatności za bilety oraz z różnymi środkami komunikacji, dzięki czemu zmniejszymy poziom stresu podczas odwiedzin stolicy Anglii.
Przewozy pasażerskie wewnątrz aglomeracji odbywają się płynnie dzięki systemowi metra, będącemu najstarszym na świecie, o łącznej długości wszystkich linii 392 km (w tym 171 km pod ziemią), z liczbą 268 stacji. Rocznie przewozi ono około 800 mln pasażerów. Dojazdy do pracy umożliwia szybka kolej podmiejska. Brzegi Tamizy spięte są 28 mostami drogowymi i kolejowymi oraz trzema tunelami pod jej korytem.

Poznaj
nasze lotnisko

Historia