Start

09:10

24.07.2024

Bydgoszcz (BZG)

BZG

rozproszone chmury 23 °C

Czas lotu: 3h 15min

ROZKŁADOWO

Lądowanie

12:15

24.07.2024

Antalya (AYT)

AYT

czyste niebo 30 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Przesuń tabelę! ->

Data Start Lądowanie Numer lotu Status
24.07.2024 Bydgoszcz
09:10 (BZG)
Antalya
12:15 (AYT)
PC 6280 ROZKŁADOWO
Antalya

Poznaj Turcję

Turcja kojarzy się wielu przede wszystkim z dobrą pogodą, pięknymi plażami, wielkimi hotelami i bazarami. Kraj ten ma jednak do zaoferowania o wiele więcej. Metropolia położona na dwóch kontynentach, ruiny antycznych miast, niesamowite cuda natury czy intrygujące warownie zachwycą każdego.
Bogata oferta skierowana do podróżników: od kopuł i minaretów Stambułu, po rzymskie ruiny zachodniego i południowego wybrzeża, od szerokich i słonecznych plaż Antalyi po zimne i śnieżne szczyty gór na wschodzie kraju, od szalonych imprez w Bodrum po wyciszone pustelnie i skalne miasta Kapadocji – każdy znajdzie coś dla dla siebie.

Jeśli szukacie pomysłu na niezapomniane wakacje z wylotem prosto z Portu Lotniczego Bydgoszcz - turecka Antalya jest doskonałą propozycją.

Antalya

Miasto na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji, leżące nad zatoką o tej samej nazwie. Charakteryzuje się pięknymi, szerokimi, piaszczystymi plażami, przepięknymi zatoczkami oraz niezwykle bujnie rozwiniętą roślinnością. Całość dopełniają położone w pobliżu atrakcje tj. zabytkowe miasto Side, rozrywkowa Alanya oraz Belek z pięknym parkiem krajobrazowym i unikatowym wodospadem Kurunlu.

 Serdecznie zapraszamy do Turcji!

 

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Antalyi w sezonie letnim 2024 będą odbywały się w następujące dni:

– poniedziałki,
– wtorki,
– środy,
– soboty,
– niedziele.

 

Kup wycieczkę u wybranego Touroperatora:

Warto wiedzieć

  • Ponieważ daty świąt muzułmańskich ustalane są według kalendarza muzułmańskiego (opartego na roku księżycowym), zmieniają się co roku. W święta zamknięte są urzędy publiczne, a większość sklepów i punktów usługowych działa normalnie.
  • W miejscowościach turystycznych zapłacisz w euro lub kartą kredytową. Wszędzie są bankomaty, także międzynarodowych banków. Pieniądze można również wymieniać w kantorach (döviz).
  • Religią panującą w Turcji jest islam. Większość Turków jest muzułmanami, jednak do wyznawców innych religii odnoszą się z szacunkiem, a tureckie społeczeństwo nie należy do ortodoksyjnych. W kurortach turystki mogą ubierać się i zachowywać dość swobodnie, bez obaw o zwrócenie im uwagi z powodu zbyt krótkiej sukienki lub odkrytych włosów. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad dotyczących stroju w meczecie: długie spodnie/ spódnica, zasłonięte ramiona, brak obuwia, a dla kobiet dodatkowo okrycie na włosy.
  • Kuchnia turecka jest typowa dla basenu Morza Śródziemnego. Swój niepowtarzalny smak zawdzięcza używaniu tylko świeżych produktów, które trafiają do garnka wprost z targu lub morza. Każdy region posiada indywidualną specyfikę, stąd możemy wyróżnić kuchnię wybrzeży Morza Marmara, wybrzeży Morza Egejskiego, centralnej Anatolii, południowo – wschodniej części kraju, wschodniej Anatolii i wybrzeża Morza Czarnego.
  • Dyskoteki zazwyczaj znajdują się w centrum miasta. Bez problemu trafisz do nich, jeśli dotrzesz do portu - jest tam całe "dyskotekowe zagłębie". :)
  • Spożywanie alkoholu jest powszechnie dozwolone. Napoje alkoholowe nie są zwykle dostępne w sklepach oraz restauracjach zlokalizowanych w pobliżu meczetów. Ponadto, alkoholu nie sprzedaje się w sklepach w godzinach 22:00 – 06:00.
  • Poza atmosferą kurortów turystycznych, Turcy są dosyć powściągliwi w wyrażaniu uczuć. W zachodniej części kraju trzymanie się za ręce i subtelna wymiana czułości jest jednak czymś całkowicie normalnym.
  • Widok kotów na tureckich ulicach to widok bardzo powszechny. W przeciwieństwie do wielu innych zakątków świata, trudno jednak nazwać je bezdomnymi czy bezpańskimi. Turcy bardzo dbają o mruczące stworzenia, dlatego na niemal każdym roku zastanie Was m.in. widok kociej karmy oraz wody.
  • W stosunku do czasu obowiązującego w Polsce zegary w Turcji wskazują zawsze dwie godziny później, toteż wjeżdżając na teren tego kraju, zawsze przestawiamy zegarki o dwie godziny do przodu (np. z 13.00 na 15.00).

Letnie czartery 2024

Kierunki wakacyjne z wylotem z Bydgoszczy

Poznaj
nasze lotnisko

Historia