Start

17:30

19.08.2024

Bydgoszcz (BZG)

BZG

czyste niebo 16 °C

Czas lotu: 2h 10min

ROZKŁADOWO

Lądowanie

19:40

19.08.2024

Londyn-Luton (LTN)

LTN

niewielkie zachmurzenie 19 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Przesuń tabelę! ->

Data Przewoźnik Start Lądowanie Numer lotu Status
19.08.2024 Bydgoszcz
17:30 (BZG)
Londyn-Luton
19:40 (LTN)
FR 1741 ROZKŁADOWO

Witaj na lotnisku Londyn Luton

Lotnisko w Londyn Luton oddalone jest o ok 50 km od dworca centralnego Londynu, położonego w niewielkim miasteczku Luton. Lotnisko znajduje się 2 mile od węzła 10a autostrady M1.

Londyn-Luton to dwupoziomowy port lotniczy. Na parterze znajdują się stanowiska odprawy, liczne lokale gastronomiczne, sklepy, toalety (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), punkty dostępu do internetu, kantor, aparaty telefoniczne, wypożyczalnia samochodów czy kaplica.

Na wyższym poziomie znajdują się sklepy (w tym wolnocłowe), strefa gastronomiczna z restauracjami i kawiarniami, poczta, toalety (także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) czy kantor.

Wewnątrz terminalu nie ma palarni. Palenie wewnątrz budynku jest zakazane. Możliwe jest jedynie w okolicy frontowego wejścia do terminalu.

Często zadawane pytania:

    • Lotnisko Londyn-Luton znajduje się w pobliżu autostrad M1 i M25. Podróż centrum Londynu odbywa się najpierw autostradą M25, następnie M1, którą przed lotniskiem należy opuścić zjazdem nr 10 – dalsza droga jest wyraźnie oznakowana.
    • Do dyspozycji pasażerów są także połączenia kolejowe. Ze stacji St. Pancras International w centrum Londynu kursują pociągi First Capital Connect, które trasę pokonują w ok. 25 minut. Możliwe jest również skorzystanie z usług przewoźnika East Midlands Trains lub Virgin Rail Link. Wszystkie docierają do stacji Luton Airport Parkway, skąd odjeżdżają bezpośrednie autobusy na lotnisko (przejazd trwa 10 minut).
    • Ze stolicy Anglii kursują także autobusy. Przewoźnik GreenLine oferuje przejazd linią nr 757, a National Express – liniami nr 707, 737, 767, 777, 787. Przez całą dobę centrum Londynu z lotniskiem w Luton łączą autobusy easyBus.
    • Do dyspozycji kierowców są trzy typy parkingów. Krótkoterminowy oznaczony jest kolorem żółtym – postój do 30 minut kosztuje 4 funty, 1 godzina – 8 funtów, a doba – 36 funtów. Średnioterminowy oznaczony jest kolorem zielonym i przeznaczony jest na postój do 5 dni. Pierwsza doba kosztuje 20 funtów, a każda kolejna – 19 funtów. Kolorem różowym oznaczono parking długoterminowy, na którym doba postoju kosztuje 15 funtów. Parkingi nie są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu. Na trasie tej kursują jednak częste autobusy. Podróż trwa od kilku do 10 minut.

O Londynie

stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, największe miasto królestwa, położone w jego południowo-wschodniej części nad Tamizą. Jest trzecim co do wielkości miastem Europy, po Moskwie i Stambule i jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta, jak i całej aglomeracji. Miasto przyciąga rocznie około 30 milionów turystów.

Londyn zaliczany jest do największych na świecie ośrodków obrotu dziełami sztuki i pozostaje jednym z największych centrów muzealnych Europy. Ponad 60 muzeów i stałych galerii przyciąga turystów z całego świata.

london

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska w Londynie na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowana oraz trudna do zrozumienia. Zdecydowanie warto przed przyjazdem zapoznać się ze sposobem płatności za bilety oraz z różnymi środkami komunikacji, dzięki czemu zmniejszymy poziom stresu podczas odwiedzin stolicy Anglii.
Przewozy pasażerskie wewnątrz aglomeracji odbywają się płynnie dzięki systemowi metra, będącemu najstarszym na świecie, o łącznej długości wszystkich linii 392 km (w tym 171 km pod ziemią), z liczbą 268 stacji. Rocznie przewozi ono około 800 mln pasażerów. Dojazdy do pracy umożliwia szybka kolej podmiejska. Brzegi Tamizy spięte są 28 mostami drogowymi i kolejowymi oraz trzema tunelami pod jej korytem.

Poznaj
nasze lotnisko

Historia