Start

09:05

17.09.2023

Bydgoszcz (BZG)

BZG

clear sky 24 °C

Flight time: 4h

SCHEDULED

Landing

13:20

17.09.2023

Heraklion (HER)

HER

clear sky 29 °C

About flight

Data are updated every 15 minutes

Move table! ->

Date Start Landing Flight number Status
17.09.2023 Bydgoszcz
09:05 (BZG)
Heraklion
13:20 (HER)
RR 7179 SCHEDULED

Heraklion - serce Krety

Heraklion to największe miasto Krety i zarazem stolica administracyjna tej greckiej wyspy. W tym mieście z całą pewnością odnajdziecie fenomenalne połączenie bogactwa historii z energią dużego miasta (Heraklion liczy ok. 140 tys. mieszkańców).

Miłośnicy zabytków będą mogli tu odwiedzić perełki architektoniczne, jak choćby wenecką Loggię, kościół Agios Titos, bazylikę Agios Marcos (obecnie galerię sztuki) czy Pałac w Knossos. Śledząc historię poszczególnych zabytków, z pewnością zauważycie niezwykłą mieszankę kulturową, w której znaleźć można wpływy kultury arabskiej, weneckiej czy tureckiej. Jednocześnie w Heraklionie nie brakuje ducha nowoczesności i wręcz wielkomiejskości. Wiele tu świetnych restauracji i zadbanych, modnych miejsc. Nie obawiajcie się przy tym o klimat, miasto pozostaje czarujące i przesycone śródziemnomorskim urokiem. Na peryferiach miasta znajdują się rozległe piaszczyste plaże, które obmywa piękna lazurowa woda.

Spora różnorodność? Tak, taki właśnie jest Heraklion, najlepsza wizytówka Krety. Jest to też świetny punkt wypadowy do zwiedzenia najciekawszych miejsc na wyspie. Jednymi z najpopularniejszymi ośrodkami dla plażowiczów wokół Heraklionu są: Hersonissos, Retimno, Malia czy Stalida. Każde z tych miejsc z pewnością sprawdzi się na spędzenie wymarzonego i niezapomnianego urlopu!

Poznaj Kretę

Kreta to z całą pewnością najsłynniejsza wyspa Grecji. I nie bez powodu – jej niespotykana różnorodność sprawia, że każdy znajdzie tu miejsce i atrakcje dla siebie.

Zachód wyspy zachwyca przyrodniczo, a jego miejską reprezentacją jest Chania. Z kolei centrum i wschód Krety to istne bogactwo historii i zabytków, a do tego mnóstwo interesujących skarbów natury. Heraklion, Knossos czy Spinalonga to must see dla wszystkich ciekawych historii. Położona na wschód od stolicy Krety Malia to z kolei tętniące życiem turystyczne miasto, w którym nie można się nudzić. Jeśli natomiast chcecie poczuć się jak w palmowym raju (dosłownie!), musicie zobaczyć plażę Vai na wschodnim krańcu Krety.

Śródziemnomorski klimat sprawia, że Kreta może być Waszym celem podróży od wiosny do jesieni. A jak już raz tam dotrzecie, bez wątpienia powrócicie!

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Heraklionu odbywać się będą w niedziele.

Kup wycieczkę:

Warto wiedzieć:

  • Czas polski plus 1 godz. Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.
  • Waluta: Euro (EUR). Grecja jest państwem członkowskim Unii Europejskiej i używa jej jednolitego waluty - Euro.
  • Napięcie: 220 V.
  • Plaże: wstęp bezpłatny; wypożyczenie leżaka z parasolem – ok. 6-8 EUR/dzień.
  • Kuchnia grecka to jedna z najsmaczniejszych kuchni świata. Charakterystycznym i nieodłącznym elementem prawie wszystkich potraw jest oliwa z oliwek. W kuchni greckiej królują rozmaite warzywa i owoce, a także zioła i przyprawy. Potrawy są lekkie i smaczne. Pieczywo podawane jest do każdego posiłku.
  • Kiedy zapada zmrok, życie nocny Heraklion świeci w wielu klubach i jest idealnym miejscem na wakacje z nonstop zabawy 24 godzin na 24!
  • Wśród religii w Grecji największą denominacją jest Grecki Kościół Prawosławny do którego należy zdecydowana większość ludności Grecji i który jest uznany przez konstytucję jako religia państwowa.
  • Poza samym Heraklionem, warto zwiedzić także przepiękne Retimno czy Ajos Nikolaos. Będąc na Krecie warto też pojechać na mniej uczęszczaną południową część wyspy np. do Matali czy Jarapetry uznawanej za najgorętsze miasto na Krecie! Strona organizacji turystycznej na Krecie
  • Sprawdź wycieczki organizowane przez TUI: Link

Letnie czartery 2023:

Kierunki wakacyjne z wylotem z Bydgoszczy

Get to know
our airport

History