Start

17:35

16.02.2022

Bydgoszcz (BZG)

BZG

zachmurzenie 3 °C

Czas lotu: 1h 50min

ROZKŁADOWO

Lądowanie

20:25

16.02.2022

Kijów Boryspol (KBP)

KBP

zachmurzenie -2 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Przesuń tabelę! ->

Data Przewoźnik Start Lądowanie Numer lotu Status
16.02.2022 Bydgoszcz
17:35 (BZG)
Kijów Boryspol
20:25 (KBP)
FR 3078 ROZKŁADOWO

Niespełna dwie godziny lotu z Bydgoszczy

Loty z Bydgoszczy do Kijowa są dostępne dwa razy w tygodniu:

Bydgoszcz-Kijów Odlot Przylot
w środy* 17:35 20:20
w niedziele 17:45 20:30
Kijów-Bydgoszcz Odlot Przylot
w środy* 20:55 21:50
w niedziele 21:05 22:00

 

Kup bilet

Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie www.ryanair.com, w biurach podróży oraz w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz (52 365 47 00).

*Uwaga! W styczniu obowiązuje zmieniony rozkład. Szczegóły na stronie przewoźnika.

Często zadawane pytania:

    • Autobus - Koszt: 80 hrywien na dworzec kolejowy, 50 hrywien do stacji metra Charków Odjazdy: przez całą dobę, w dzień co 15 min., w nocy co 30 min.
    • Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Koszt dojazdu do centrum Kijowa to ok. 380 hrywien.
    • Czas podróży wynosi około 40 minut (szynobus omija korki głównie po lewej stronie rzeki Dniepr) a opłata za przejazd to 80 UAH (10,5 PLN). Przejazd koleją do centrum Kijowa jest tańszy od autobusowego, szybszy i bardziej przewidywalny.

Witaj na lotnisku Kijów-Boryspol (KBP)

Największe międzynarodowe i krajowe lotnisko na Ukrainie. Położone jest w miejscowości Boryspol, 29 km na wschód od centrum Kijowa. Na początku lat 2000, port lotniczy stał się węzłem nie tylko dla lotów bezpośrednim, ale także dla lotów tranzytowych zagranicznych linii lotniczych. W 2001 roku ukończono budowę nowego pasa startowego i lotniska obsłużyło 1,5 mln pasażerów.  Jest dobrze skomunikowane z miastem siecią dróg, koleją.

Kijów

o Kijowie

Kijów - największe miasto i stolica Ukrainy. Położony nad Dnieprem, nazywany jest często „Matką Miast”, gdyż jest najstarszym miastem w kraju. Podobnie jak Warszawa, praktycznie zniknął z powierzchni ziemi. Ale dość pieczołowicie go odbudowano. Najważniejszym zabytkiem w mieście jest Katedra św. Sofii. Założony w V wieku naszej ery stanowi dumną kolebkę cywilizacji słowiańskiej sławną ze starych cerkwi zwieńczonych błyszczącymi, złotymi kopułami, świętych pieczar skrywających zmumifikowane szczątki mnichów oraz zalesionych pagórków wnoszących się po obu brzegach Dniepru.
W historię i architekturę miasta obok powstałego na wzór Sowiecki Placu Niepodległości (Majdanu) i Chreszczatyku, wpisuje się Ławra Peczerska (Klasztor Pieczar), a także kopuły cerkwi dzięki którym Kijów zyskał przydomek „Drugie Jeruzalem”. Przy bulwarze Chreszczatyk, biegnącym od Rynku Besarabskiego do Placu Niepodległości, znajdują się bogato zobione, zbudowane w latach 50-tych XX wieku zabytki takie jak Poczta Główna czy Filharmonia Narodowa. W centrum miasta, na Placu Niepodległości, nie można pominąć Hotelu Ukraina, a także Centrum Handlowego w postaci globusa. Starożytną relikty miasta można odnaleźć w Klasztorze Pieczar i Soborze Mądrości Bożej (Sofia Kijowska). Zabytki te zaliczane są do Siedmiu Cudów Ukrainy i w latach 90-tych XX wieku wpisane zostały na listę zabytków UNESCO.

Kijów - główne atrakcje

Połyskujące w słońcu złociste kopuły cerkwi to chyba najbardziej charakterystyczna sceneria pocztówek z Kijowa. Trzeba przyznać, że ich widok jest iście bajkowy - zwłaszcza gdy odwiedzimy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ławrę Peczerską czy Sobór Miłości Bożej. Złote kule bynajmniej nie są jedynym, co zwraca uwagę w stolicy Ukrainy. Zabytkowa część Kijowa zapewni miłośnikom historycznych monumentów naprawdę wiele wrażeń. Zwłaszcza że znajdziemy tu prawdziwie eklektyczną mieszankę stylów: średniowieczną Złotą bramę (zrekonstruowaną pod koniec XX w.), socrealistyczne budynki wzdłuż głównej alei miasta, czyli Chreszczatyku, zbudowaną w stylu mauretańskim Kienesę (czyli świątynię) karaimską. Różnorodnie? A to tylko wybrane przykłady.

Zobacz główne atrakcje

Meżyhiria - całkiem blisko Kijowa, świat jak z bajki

Historia niesamowicie luksusowej rezydencji byłego prezydenta Ukrainy w artykule na oficjalnym blogu Portu Lotniczego Bydgoszcz #flyBZG

Przeczytaj

Poznaj
nasze lotnisko

Historia