Bydgoszcz (BZG)

BZG

czyste niebo -1 °C

Czas lotu: 2h

Tirana (TIA)

TIA

niewielkie opady deszczu 4 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Rodzaj lotu

Od

Do

Przesuń tabelę! ->

Data Start Lądowanie Numer lotu Status
albania

Poznaj Albanię

Odkryj Albanię, kraj nazywany często ,,ostatnią tajemnicą Europy,,.
Odsunięty od wydeptanych ścieżek Europy, znajduje się kraj z dziewiczą przyrodą, ciepłym morzem, szerokimi piaszczystymi plażami, ośnieżonymi szczytami gór, licznymi zabytkami oraz niesamowitą ilością uroczych zakątków.
Albania, oprócz takich smaczków kusi przede wszystkim bogatą i ciekawą kuchnią, niezwykłą gościnnością oraz atrakcyjnymi cenami na miejscu.

Durrës

miejscowość położona nad Morzem Adriatyckim, jest jednym z najważniejszych albańskich ośrodków turystycznych i drugim co do wielkości miastem w Albanii. Długa historia, która sięga średniowiecza, pozostawiła wiele ciekawych zabytków, również z czasów rzymskich. Warto zobaczyć pozostałości murów starożytnego miasta Tutaj, Forum Romanum i amfiteatr, a także ruiny rzymskich gorących źródeł z II wieku. Apartamnety położone są obok hotelu Adriatik II, w którym istnieje możliwość wykupienia opcji all inclusive.

Zapraszamy do Albanii!

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Tirany odbywają się w poniedziałki

Kup wycieczkę u wybranego Touroperatora:

Warto wiedzieć:

  • czas polski.
  • nie są wymagane. Paszport/dowód osobisty musi być ważny minimum 3 miesiące od daty powrotu do Polski.
  • albański, można się też porozumiewać w języku angielskim i włoskim.
  • lek (ALL); 1 EUR = 135 ALL.
  • 220 V.
  • wstęp bezpłatny; wypożyczenie leżaka z parasolem ok. 5 EUR (komplet 2 leżaki i parasol).
  • byrek – ciasto złożone z cienkich warstw z nadzieniem z sera, mięsa lub warzyw, np. szpinaku, dolma ryż zawijany w liście winogron, często podawany z cytryną, bardzo popularny na Bałkanach i w Grecji, dhalle rodzaj lekko rozwodnionej maślanki, idealny na letnie upały, doskonale gasi pragnienie.
  • wyroby z wełny – ręcznie robione, piękne, kolorowe wzory, xhezve tradycyjne metalowe dzbanki do parzenia kawy, Skanderbeg lokalny koniak nazwany na cześć bohatera narodowego.
  • znakomita kawa, raki – narodowy alkohol w Albanii, wódka wyrabiana z winogron, rejs po jeziorze Komani położonym w przepięknych Górach Przeklętych, kąpiel w źródle Blue Eye.

Letnie czartery 2020

Kierunki wakacyjne z wylotem z Bydgoszczy

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK