Bydgoszcz (BZG)

BZG

czyste niebo 12 °C

Czas lotu: 4 h

Tel Awiw (TLV)

TLV

niewielkie zachmurzenie 24 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Rodzaj lotu

Od

Do

Przesuń tabelę! ->

Data Start Lądowanie Numer lotu Status

Poznaj Izrael

Izrael, jedno z najbardziej fascynujących państw świata, zachwyci Cię swoją kulturą, historią i naturą. To idealny cel podróży dla wielbicieli refleksyjnych pielgrzymek, ale też odkrywców wielkomiejskich atrakcji i tych, których interesuje przyroda. Podróży do Izraela z całą pewnością nie zapomnisz. Zwłaszcza że do zobaczenia jest naprawdę wiele: od kolebki trzech religii - Jerozolimy, przez malowniczo położoną Hajfę, aż po metropolitarny Tel Awiw. Przyrodniczo zachwycają zarówno rafy koralowe Morza Czerwonego oraz wyjątkowe Morze Martwe, jak i pustynia Negew czy Park Narodowy Ein Avdat. A to tylko przykłady. Powodów, by odwiedzić Izrael, jest znacznie więcej.

Tel Awiw

Gospodarcze i finansowe centrum Izraela o imponującej architekturze (Białe Miasto, na które składa się kilka tysięcy modernistycznych budynków w stylu Bauhaus, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Sąsiedztwo wielkiego biznesu z plażami i targowiskami (z wielkim Bazar Carmel na czele), od których unosi się aromatyczny zapach bliskowschodnich przypraw, czyni Tel Awiw niezwykłą mieszanką orientu i wielkomiejskości.

 

 

Kup samolotową pielgrzymkę z Bydgoszczy do Ziemi Świętej u wybranego Touroperatora:

Warto wiedzieć

  • W miejscach kultu religijnego oraz w dzielnicach zamieszkanych przez ortodoksyjnych żydów turyści powinni być ubrani skromnie (długie spodnie / długa spódnica, długie rękawy, pełne buty, mężczyźni powinni mieć nakrycie głowy).
  • Nie należy fotografować ludzi bez ich zgody.
  • Podczas szabatu (od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę) zamykane są urzędy i wiele lokali, również gastronomicznych. w tym czasie korzystanie z komunikacji jest znacząco utrudnione.
  • Walutą Izraela jest nowy szekel izraelski.
  • Najpopularniejszą i najłatwiej wymienialną walutą w kantorach w Izraelu jest dolar amerykański.
  • W Izraelu znajdują się kantory wymiany walut. Część z nich jest zamknięta w czasie szabatu.
  • W stosunku do czasu obowiązującego w Polsce, zegary w Izraelu wskazują zawsze godzinę później, toteż wjeżdżając na teren tego kraju, zawsze przestawiamy zegarki o godzinę do przodu (np. z 12.00 na 13.00).
  • Ze względu na położenie geograficzne i historię, w kuchni izraelskiej odnajdziemy wiele wpływów - od tureckich, przez iberyjskie, po rosyjskie.
  • Z pewnością będziemy mogli skosztować w Izraelu takich dań, jak: to hummus (aromatyczna pasta z ciecierzycy), falafele (smażone kulki z ciecierzycy), tabbouleh (sałatka warzywna z kaszą kuskus i pietruszką) czy shakshuka (danie pomidorowo-jajeczne).

Poznaj
nasze lotnisko

Historia

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK