Bydgoszcz (BZG)

BZG

czyste niebo 0 °C

Czas lotu: 2h 45min

Bodrum (BJV)

BJV

rozproszone chmury 16 °C

Informacje o locie

Dane są aktualizowane co 15 minut

Rodzaj lotu

Od

Do

Przesuń tabelę! ->

Data Start Lądowanie Numer lotu Status

Magiczne oblicze Turcji

Turcja to miejsce, w którym zaczyna się Orient. Łączy ze sobą dwa kontynenty, tworząc swoistego rodzaju pomost między kulturą europejską a bliskowschodnią. Jej ciepły klimat, pełne przypraw bazary, bogata historia oraz piękne plaże powodują, że nawet najbardziej wymagające osoby odnajdą tutaj coś dla siebie. Turcja to kraj, który zaskakuje na każdym kroku.

Ta leżąca nad Morzem Egejskim miejscowość cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Skaliste zbocza, turkusowe laguny i malownicze wysepki sprawiają, że często nazywana jest tureckim Santorini.

Kup wycieczkę u wybranego Touroperatora:

Warto wiedzieć

  • Ponieważ daty świąt muzułmańskich ustalane są według kalendarza muzułmańskiego (opartego na roku księżycowym), zmieniają się co roku. W święta zamknięte są urzędy publiczne, a większość sklepów i punktów usługowych działa normalnie.
  • W miejscowościach turystycznych zapłacisz w euro lub kartą kredytową. Wszędzie są bankomaty, także międzynarodowych banków. Pieniądze można również wymieniać w kantorach (döviz).
  • Religią panującą w Turcji jest islam. Większość Turków jest muzułmanami, jednak do wyznawców innych kultur odnoszą się z szacunkiem, a tureckie społeczeństwo nie należy do ortodoksyjnych. W kurortach turystki mogą ubierać się i zachowywać dość swobodnie, bez obaw o zwrócenie im uwagi z powodu zbyt krótkiej sukienki lub odkrytych włosów.
  • Kuchnia turecka jest typowa dla basenu Morza Śródziemnego. Swój niepowtarzalny smak zawdzięcza używaniu tylko świeżych produktów, które trafiają do garnka wprost z targu lub morza. Każdy region posiada indywidualną specyfikę, stąd możemy wyróżnić kuchnię wybrzeży Morza Marmara, wybrzeży Morza Egejskiego, centralnej Anatolii, południowo – wschodniej części kraju, wschodniej Anatolii i wybrzeża Morza Czarnego.
  • Spożywanie alkoholu jest powszechnie dozwolone. Napoje alkoholowe nie są zwykle dostępne w sklepach oraz restauracjach zlokalizowanych w pobliżu meczetów. Ponadto, alkoholu nie sprzedaje się w sklepach w godzinach 22:00 – 06:00.
  • Poza atmosferą kurortów turystycznych, Turcy są dosyć powściągliwi w wyrażaniu uczuć. W zachodniej części kraju trzymanie się za ręce i subtelna wymiana czułości jest jednak czymś całkowicie normalnym.
  • Widok kotów na tureckich ulicach to widok bardzo powszechny. W przeciwieństwie do wielu innych zakątków świata, trudno jednak nazwać je bezdomnymi czy bezpańskimi. Turcy bardzo dbają o mruczące stworzenia, dlatego na niemal każdym roku zastanie Was m.in. widok kociej karmy oraz wody.
  • Czas polski + 1 godzina

Poznaj
nasze lotnisko

Historia