Bydgoszcz (BZG)

BZG

light rain 20 °C

Flight time: 4 h 30 min.

Marsa Alam (RMF)

RMF

clear sky 33 °C

About flight

Data are updated every 15 minutes

Flight type

From

To

Move table! ->

Date Start Landing Flight number Status

ZIMOWY CZARTER Z WYLOTEM Z BYDGOSZCZY - Egipt / Marsa Alam już od 23 grudnia 2024!

Jeśli wyobrażacie sobie Egipt jako kraj cudownych złotych plaż, morza o lazurowym kolorze z idealną temperaturą do kąpieli oraz bogatej fauny i raf koralowych, wiedzcie, że Marsa Alam jest prawdziwą perłą w egipskiej koronie.

Ta niegdyś mała wioska rybacka jest aktualnie jednym z najprężniej rozwijających się kurortów w tej części świata. Bogata oferta hoteli, począwszy od budżetowych i kameralnych, aż po wybitnie luksusowe, zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Na pewno każdy znajdzie tam coś na własną kieszeń. Jest to idealne miejsce do odpoczynku i spędzenia czasu na plaży, ale również dla zwolenników aktywnego trybu życia, takich jak nurkowanie, snorkeling czy ze względu na świetne warunki wietrzne, windsurfing i kitesurfing.

Egipt to nie tylko znakomita pogoda przez cały rok, przepiękne plaże oraz morze. To przede wszystkim kraj z długoletnią i bogatą historią. Jako jeden z najstarszych znanych ludzkości krajów, Egipt oferuje mnóstwo wspaniałych i ekscytujących miejsc do zobaczenia. Jest to na pewno cel numer 1 dla wielu pasjonatów historii starożytnej. W Egipcie warto zwiedzić Kair i leżącą tuż obok Gizę, aby z bliska zobaczyć jeden z 7 cudów świata – piramidy oraz Sfinksa. Nie lada gratką dla miłośników dziedzictwa kulturowego Egiptu będzie otwarte w 2021 roku ogromne i nowoczesne Narodowe Muzeum Cywilizacji Egipskiej, posiadające w swoich murach ponad 50 tys. eksponatów.

Spędzając wakacje w Marsa Alam, warto wybrać się do Luxoru, dawnej stolicy Egiptu, oraz słynnej na cały świat Doliny Królów, gdzie znajdziemy grobowce wielu faraonów. Osoby ceniące nietypowe formy spędzania czasu mogą zainteresować się wycieczką safari, przemierzając na quadach lub wielbłądach niekończące się pustynie, doświadczając spokoju i pustki miejsca oddalonego o dziesiątki kilometrów od najbliższej cywilizacji.

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz do Marsa Alam w sezonie zimowym 2024/2025
będą odbywały się we wtorki.

Kup wycieczkę w CORAL TRAVEL POLAND:

Nurkowanie w Egipcie

Jako że w Egipcie czekają na Was idealnie czyste wody, które zapewniają widoczność na kilkadziesiąt metrów w głąb, to powinna to być wręcz destynacja nr 1 dla wszystkich miłośników nurkowania czy snorkelingu. Pod powierzchnią wody możemy zobaczyć jedne z piękniejszych raf kolorowych wraz z tętniącym życiem i różnorodnością kolorów światem morskich zwierząt i roślin. Niejeden właściciel pokaźnego akwarium będzie przecierać oczy ze zdumienia, widząc te niepowtarzalne widoki!

W podwodnym egipskim raju spotkacie nie tylko egzotyczne ryby czy rafy, ale także żółwie i delfiny! Podwodny świat skrywa również wiele tajemnic. Morza Egiptu to jedne z najczęściej uczęszczanych szlaków handlowych i transportowych drogą wodną. To tutaj na przestrzeni wieków zatonęło wiele okrętów, których wraki bardzo często spoczywają na stosunkowo niewielkiej głębokości. Dzięki temu będziecie mieli niepowtarzalną okazję, by zobaczyć je z bliska.

Nieważne, czy jesteście doświadczonymi nurkami, czy po raz pierwszy będziecie uprawiać ten sport – w Egipcie każdy może doświadczyć uroków niesamowitego świata morskiej toni.

Warto wiedzieć

  • Oficjalną walutą w Egipcie jest funt egipski (EGP), jednak powszechnie akceptowane są również dolary i euro, zwłaszcza w lokalizacjach turystycznych. Zdarza się, że Egipcjanie nie przyjmują funta egipskiego i wymagają płatności tylko w dolarach lub euro, bywa jednak też odwrotnie – w niektórych mniej popularnych turystycznie miejscach mogą odmówić przyjęcia obcej waluty. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się zarówno w funty egipskie, jak i dolary, które zazwyczaj są przeliczane przez Egipcjan w stosunku 1:1 do euro. Biorąc pod uwagę korzystniejszy kurs, lepszym rozwiązaniem będą właśnie dolary. Odradzamy podróżowanie do Egiptu tylko z kartą kredytową, ponieważ w wielu miejscach, a zwłaszcza na lokalnych bazarach, nie ma możliwości płacenia kartą, lecz tylko gotówką.
  • Podobnie jak w innych krajach muzułmańskich, kalendarz oparty jest na roku księżycowym, co oznacza, że daty świąt zmieniają się co roku. Natomiast święta narodowe odbywają się corocznie w wyznaczonych datach. Warto je mieć na uwadze, gdyż większość urzędów, sklepów i bazarów może być w te dni zamknięta. Oto niektóre z nich: Dzień Rewolucji (23 lipca), Święto Sił Zbrojnych (6 października) oraz Dzień Pracy (1 maja).
  • Zdecydowana większość Egipcjan jest wyznania muzułmańskiego. Przeważająca część społeczeństwa jest nastawiona bardzo przyjaźnie i gościnie wobec obcokrajowców. Należy pamiętać, że w miejscach kultu religijnego, takich jak meczety, należy ubrać odpowiednią odzież, która zasłoni ramiona i kolana. Zwłaszcza kobiety nie powinny zakładać krótkich sukienek, spódniczek, topów lub krótkich koszulek.
  • Picie alkoholu poza kurortami wypoczynkowymi jest zabronione, zwłaszcza w miejscach kultu religijnego i w okresie świąt muzułmańskich.
  • Językiem urzędowym w Egipcie jest arabski, aczkolwiek wielu Egipcjan zna podstawy angielskiego, zwłaszcza w miejscach często odwiedzanych przez turystów.
  • W wielu hotelach najczęściej można doświadczyć kuchni kontynentalnej z różnymi jej wariacjami. W niektórych hotelach oraz lokalnych restauracjach na pewno można spróbować dań kuchni egipskiej, opartych na ryżu i pieczywie pszennym, w towarzystwie baraniny, wołowiny, drobiu czy ryb, a nawet owoców morza. Do najpopularniejszych dań kuchni egipskiej należą: Shawarma, Koshary oraz Aisz – tradycyjny egipski chleb.
  • W miejscach publicznych okazywanie uczuć jest coraz bardziej akceptowane wśród Egipcjan, zwłaszcza w przypadku młodszego pokolenia. Para trzymająca się za ręce czy pocałunek na przywitanie nie jest niczym niestosownym. Mimo to należy zachować umiar i być stosunkowo powściągliwym w okazywaniu uczuć, zwłaszcza w mniejszych miasteczkach, gdzie miejscowi rzadziej obcują z turystami.
  • Różnica w czasie między Polską a Egiptem zarówno w czasie zimowym, jak i letnim, wynosi 1 godzinę. Z uwagi na to, że w Polsce czas letni obowiązuje od ostatniej niedzieli marca, a w Egipcie od ostatniego piątku kwietnia, przez niespełna miesiąc nie ma różnicy w czasie między Polską a Egiptem. W zimowym czasie taka sytuacja występuje tylko przez 3 dni. Z uwagi na to, że w Egipcie zegarki przestawia się w ostatni czwartek października, a w Polsce w ostatnią niedzielę.

Get to know
our airport

History