Bydgoszcz (BZG)

BZG

light rain 20 °C

Flight time: 3 h 5 min

Majorka (PMI)

PMI

broken clouds 26 °C

About flights

Data are updated every 15 minutes

Flight type

From

To

Move table! ->

Date Start Landing Flight number Status

Poznaj Majorkę

Hiszpańska Majorka to największa wyspa archipelagu Balearów. Środkowa część Majorki to żyzne, zielone niziny, które rodzą wspaniałe oliwki, figi i winorośl, a także fenomenalnie kwitnące migdałowce. Na północy i zachodzie z kolei wyspa zachwyca monumentalną rzeźbą pasma górskiego Serra de Tramuntana, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki zróżnicowaniu ukształtowania terenu oraz otulającej wyspę krystalicznie czystej, turkusowej wodzie Morza Śródziemnego, Majorka jest pełna oszałamiających krajobrazów. Wśród nich odnajdziemy przepiękne plaże (łącznie jest ich aż 300!), takich jak choćby Cala del Moro, Playa de Formentor czy Cala Agulla.

Majorka słynie nie tylko z cudownej przyrody - to także prawdziwa perła hiszpańskiej kultury. Stolica Majorki, tętniąca życiem Palma, jest połączeniem zabytków z genialną architekturą. Kameralna, górska Valldemossa jest za to miastem uwielbianym przez artystów - to tu mieszkał przez 3 miesiące Fryderyk Chopin. Niewielkie miasteczko Deià urzeka widokami i atmosferą. A to jedynie namiastka dziedzictwa Majorki!

Wyloty z Portu Lotniczego Bydgoszcz na Majorkę w sezonie letnim 2024 będą odbywały się w niedziele.

 

 

 

Kup wycieczkę u Touroperatora:

Warto wiedzieć

  • Czas obowiązujący na Majorce jest taki sam jak w Polsce.
  • Walutą obowiązującą na Majorce jest euro.
  • Językiem urzędowym Majorki jest język hiszpański i kataloński, jednak w miejscowościach turystycznych bez problemu porozumiemy się w języku angielskim.
  • Znacząca większość Hiszpanów jest katolikami, dlatego w miejscowościach turystycznych bez problemu można znaleźć kościół.
  • Na Majorce przemieszczać się można autobusami i pociągami. Na trasie z Soller do Port de Soller dostępny jest także tramwaj turystyczny, a w Palmie funkcjonuje metro. Rozkłady jazdy oraz inne przydatne informacje na temat transportu publicznego znaleźć można na stronie: https://www.tib.org.
  • Na Majorce zarówno w pociągach jak i autobusach obowiązuje ten sam system cennikowy, a cena biletu zależna jest od liczby przystanków do przejechania.

Get to know
our airport

History