Majówka w Rzymie A A A

Już za miesiąc majówka. Proponujemy ten długi weekend spędzić w słonecznym Rzymie. Pierwszy lot w tym roku z Bydgoszczy do Rzymu odbędzie się 27 kwietnia. Zachęcamy do przeczytania przygotowanego przez nas poradnika.

 

Proponowany plan zwiedzania

               

Poniedziałek

Po wczesnopopołudniowym przylocie do Rzymu i zameldowaniu w hotelu mamy cały wieczór na pierwsze spotkanie z Wiecznym Miastem. Tego dnia proponujemy długi wieczorny spacer uliczkami Rzymu wśród najważniejszych zabytków, takich jak koloseum, forum romanum, schody hiszpańskie czy też fontanna di Trevi. Nie obędzie się bez najbardziej znanego rzymskiego dania – spaghetti carbonara.

Wtorek

Tego dnia proponujemy atrakcję dla najmłodszych i wizytę w Magicland. Jest to największy park rozrywki w okolicach Rzymu z 37 atrakcjami i wieloma pokazami. Najbardziej ekstremalną atrakcją jest shock - rollercoaster, który osiąga 100 km/h w niecałe 3 sekundy! Dla jeszcze bardziej odważnych jest wieża swobodnego spadania "mystika" mierząca 70 metrów!

Strona Parku: https://magicland.it/en

Dojazd z Rzymu: https://www.rzym.it/lunapark-rainbow-magicland/

Cennik: Bilet kupiony online 29€ (zamiast 35€) – do każdego biletu 1 dziecko do lat 14 gratis.

 

Środa

W środę dzień warto rozpocząć od wizyty w Watykanie. O godzinie 10 odbywa się Audiencja Generalna Papieża. Następnie proponujemy odwiedzić  Bazylikę Św. Piotra oraz muzea watykańskie ze słynną kaplicą sykstyńską. W pobliżu Watykanu znajduje się wzniesiony w 139 roku Zamek Świętego Anioła. Tuż obok znajduje się ośmioprzęsłowy most Pons Aelius, który zbudowano dla ułatwienia komunikacji z zamkiem. Warto wiedzieć, że zamek pełni funkcję grobowca dla cesarza Hadriana. Dzień można zakończyć kolacją w pobliżu słynnego placu campo de’ fiori.


Czwartek

                Wylot z Rzymu do Bydgoszczy.

                Inne propozycje spędzania czasu w Rzymie:

                - 4 dni w Rzymie (http://plb.pl/pl/contents/content/335/708)

                - Watykan – poradnik (http://plb.pl/pl/contents/content/335/740)

                - Starożytny Rzym (http://plb.pl/pl/contents/content/335/752)

                -  Rzymskie parki rozrywki (http://plb.pl/pl/contents/content/335/790)

                - Niedrogi pomysł na Rzym (http://plb.pl/pl/contents/content/335/786)

Przelot

                Wylot w poniedziałek 01.05.2017

                Bydgoszcz 11:20 - Rzym/Fiumicino 13:45 (Mistral Air)

 

                Powrót w czwartek 04.05.2017

                Rzym/Fiumicino 10:30 - Bydgoszcz 13:00 (Mistral Air)

                Cena: 701 zł w dwie strony.

                Kup bilet: www.mistralair.it

 

Transfer z lotniska

                Cena: 35 zł w dwie strony.

                Rezerwacja online: www.terravision.eu

 

Nocleg

Obiekt Quo Vadis Inn znajduje się w centrum miasta, zaledwie 800 metrów od stacji metra. 10 minut spacerem od hotelu znajduje się park Villa Borghese. Najważniejsze zabytki Rzymu są w promieniu około 1 km. Goście mają do dyspozycji darmowe wi-fi. Obiekt posiada bardzo wysokie oceny (8,8/10 na portalu booking.com).

Cena za 1 osobę za 3 noclegi to tylko 508 zł (przy pokoju dwuosobowym).

 

Podsumowanie

W sumie za przelot, transfer oraz nocleg zapłacimy 1244 zł za osobę. Podane ceny są aktualne na dzień 30.03.2017 i mogą ulec zmianie.

Loty z Bydgoszczy do Rzymu będą odbywały się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki oraz w czwartki), a czas przelotu to zaledwie 2,5 godziny. Zakup biletów jest możliwy w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz, na stronie przewoźnika Mistral Air (www.mistralair.it) oraz w biurach podróży.