Plażowanie w Sperlonga A A A

Połączenie z Bydgoszczy do Rzymu oprócz zwiedzania włoskiej stolicy, umożliwia również plażowanie na pięknych włoskich plażach. Przygotowaliśmy dzisiaj poradnik dla osób chcących odpocząć z dala od zgiełku dużego miasta.

Pobyt we Włoszech

Miejscowość Sperlonga jest nazywana przez niektórych największym sekretem Włoch. Niezwykły niebieski odcień morza tyrreńskiego pięknie prezentuje się przy malowniczych plażach - to niektóre z powodów dla których jest to miejsce, w którym włoscy artyści i aktorzy żyją i spędzają czas zgodnie z zasadą "dolce vita". Jest to dosyć mała miejscowość, aktualnie zamieszkiwana przez niecałe 4 tysiące osób.

Sperlonga znana jest przede wszystkim z pięknych plaż na których znajduje się wspaniały piasek. Morze ma bardzo czystą wodę, potwierdzoną certyfikatem Błękitnej Flagi. To co sprawia, że to miejsce zachwyca turystów to również miasto położone na skale, z którego roztacza się imponujący widok.

Jak wszędzie w pobliżu Rzymu, również i tutaj mamy do czynienia z historią. Podczas budowy ulicy Flacca w 1957 w Sperlondze odkryto część willi Tyberiusza. Cesarz lubił przyjeżdżać tam latem dla relaksu. W środku znajdowało się kilka tysięcy fragmentów rzeźb z czasów starożytnych. Obecnie zbiory można podziwiać w Państwowym Muzeum Archeologicznym znajdującym się w Sperlondze.
W XVI wieku miasto zostało praktycznie zrównane z ziemią przez Khayr ad-Din, znanego bardziej jako pirat Barbarossa i jego ludzi. Od tego czasu miasto potrzebowało około 100 lat, aby się odbudować. Najbardziej znanym miejscem jest wieża Torre Truglia pełniąca funkcję wieży obserwacyjnej. Obecnie miasto jest bardzo urokliwe i klimatyczne. Spacer krętymi uliczkami sprawia dużą przyjemność.

Sperlonga była bardzo popularnym miejscem w połowie zeszłego wieku dla gwiazd włoskiego kina. Była to wtedy nieznana miejscowość pozwalająca na relaks w oderwaniu od tłumu osób. Albert Camus był zachwycony małym, białym miasteczkiem. W latach 60 Sperlonga była szczególnie uwielbiana przez znaną na całym świecie aktorkę Bridget Bardot. Choć mogła spacerować po ulicach Nowego Jorku czy Rzymu, to wolała pić espresso w barze na głównym placu miasta Sperlonga, będąc niepokojona przez nikogo. Aktualnie gwiazdy kina nie mogą liczyć na taką prywatność

Miejscowość ta jest świetnym miejscem na wypoczynek nie tylko dla osób lubiących leżeć całe dnie na plaży, ale również dla miłośników aktywnej turystyki.  Znane jest ze świetnych miejsc do wspinaczki, które przyciągają miłośników tej aktywności.

 

                Przelot

                Wylot 13.07.2017 (przykładowa data)

                Bydgoszcz 13:30 - Rzym/Fiumicino 15:55 (Mistral Air)

 

                Powrót 20.07.2017 (przykładowa data)

                Rzym/Fiumicino 10:30 - Bydgoszcz 13:00 (Mistral Air)

                Cena: 502,63 zł w dwie strony.

 

                Dojazd z lotniska

Podróż z lotniska do Sperlongi jest dostępna tutaj: https://www.rome2rio.com/pl/s/Lotnisko-Rome-FCO/Sperlonga. Podróż samochodem trwa niecałe 2 h, a pociągiem ponad 3 h.

 

                Nocleg

Elaia Garden Hotel to ekologiczny, trzygwiazdkowy hotel położony zaledwie 5 min spacerem od plaży. Jego atutem jest z pewnością otoczenie przez gaje oliwne. Przy rezerwacji jest możliwość zgłoszenia potrzeby odebrania z dworca kolejowego Sperlonga/Fondi.

Tygodniowy pobyt w pokoju z prywatną łazienką i balkonem kosztuje 2008,50 zł/osobę. W cenę są wliczone śniadania.

 

                Podsumowanie

W sumie za tygodniowy pobyt (przelot oraz nocleg) zapłacimy 2511,13 zł za osobę. Podane ceny są aktualne na dzień 17.03.2017 i mogą ulec zmianie.

Loty z Bydgoszczy do Rzymu będą odbywały się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki oraz w czwartki), a czas przelotu to zaledwie 2,5 godziny. Zakup biletów jest możliwy w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz, na stronie przewoźnika Mistral Air (www.mistralair.it) oraz w biurach podróży.