Rzymskie Parki Rozrywki A A A

W tym tygodniu przygotowaliśmy poradnik dla rodzin szukających świetnej zabawy w Rzymie i okolicach. Weekendowy pobyt w parkach rozrywki zlokalizowanych wokół włoskiej stolicy zapewni świetną zabawę i niejednokrotnie dużą dawkę adrenaliny!

Proponowany plan zwiedzania

Poniedziałek

Po przylocie z Bydgoszczy i zakwaterowaniu w Rzymie proponujemy spacer uliczkami starożytnego miasta wraz z podziwianiem najsłynniejszych rzymskich zabytków. Na koniec obowiązkowo kolacja we włoskim stylu.

Wtorek

Jest to największy park rozrywki w okolicach Rzymu z 37 atrakcjami i wieloma pokazami. Najbardziej ekstremalną atrakcją jest shock - rollercoaster, który osiąga 100 km/h w niecałe 3 sekundy! Dla jeszcze bardziej odważnych jest wieża swobodnego spadania "mystika" mierząca 70 metrów!

 

Strona Parku: https://magicland.it/en

Dojazd z Rzymu: https://www.rzym.it/lunapark-rainbow-magicland/

Cennik: Bilet kupiony online 29€ (zamiast 35€) – do każdego biletu 1 dziecko do lat 14 gratis.

 

Środa

Drugim proponowanym parkiem rozrywki jest Zoomarine. Ten ogromny ośrodek łączy ze sobą aquapark, park rozrywki, oceanarium, delfinarium i wiele innych atrakcji. Świetna, wodna zabawa przez cały dzień gwarantowana! Choć Zoomarine jest zlokalizowany około 30 km od Rzymu, to możemy dojechać tam autobusem z dworca Rzym/Termini.

 

Strona parku: https://en.zoomarine.it

Dojazd z Rzymu: https://en.zoomarine.it/Come-arrivare

Cennik: Bilet normalny: 30€

Bilet ulgowy (od 100 do 130 cm i powyżej 65 lat): 26€

Dzieci do 1 metra: bezpłatnie

Czwartek

Powrót do Bydgoszczy

 

Przelot

Wylot w poniedziałek 12.06.2017 (przykładowa data)

Bydgoszcz 11:20 - Rzym/Fiumicino 13:45 (Mistral Air)

 

Powrót w czwartek 15.06.2017 (przykładowa data)

Rzym/Fiumicino 10:30 - Bydgoszcz 13:00 (Mistral Air)

Cena: 502 zł w dwie strony.

Kup bilet: www.mistralair.it

 

Transfer z lotniska

Cena: 35 zł w dwie strony.

Rezerwacja online: www.terravision.eu

 

Nocleg

Hotel Casa Domitillia jest bardzo dobrze ocenianym (8/10 na booking.com) hotelem położonym tuż obok parku. Ze znajdującego się niedaleko hotelu przystanku można dojechać m.in. na dworzec kolejowy Termini. W obiekcie jest darmowe wi-fi. 

Cena za 1 osobę za 3 noclegi to tylko 219,50 zł (przy pokoju dwuosobowym).

 

Podsumowanie

 W sumie za przelot, transfer oraz nocleg zapłacimy 721,50 zł za osobę. Podane ceny są aktualne na dzień 17.02.2017 i mogą ulec zmianie.

Loty z Bydgoszczy do Rzymu będą odbywały się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki oraz w czwartki), a czas przelotu to zaledwie 2,5 godziny. Zakup biletów jest możliwy w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz, na stronie przewoźnika Mistral Air (www.mistralair.it) oraz w biurach podróży.