Niedrogi pomysł na Rzym A A A

Już wkrótce linie lotnicze Mistral Air ponownie połączą Rzym i Bydgoszcz. W tym tygodniu przygotowaliśmy poradnik dla osób, które chcą odwiedzić stolicę Włoch, a mają mocno ograniczony budżet. W Wiecznym Mieście znajduje się wiele bezpłatnych atrakcji, których zwiedzenie będzie świetną przygodą. Cena za 4-dniowy pobyt w Rzymie w tym przelot, nocleg, transfer z oraz na lotnisko to tylko 889,50 zł!

 

Proponowany plan zwiedzania

                Wybrane darmowe zabytki w Rzymie:

1. Panteon - świątynia na Polu Marsowym z 125 roku została ufundowana przez Hadriana. Zachwycająca do dzisiaj swoim rozmachem, stwarza możliwość zobaczenia z bliska wspaniałości starożytnego Rzymu.

2. Piazza Navona - jeden z wielu placów, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wizyty w Rzymie. Znajdują się tutaj trzy imponujące rzeźby z najsłynniejszą, przedstawiającą cztery najpotężniejsze rzeki świata, Quattro Fiumi na czele.

3. Fontanna di Trevi - najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie. Według legendy wrzucenie jednej monety przez ramię zapewnia powrót do Rzymu, dwóch monet romans, a trzech ślub. Pieniądze są co jakiś czas wyławiane i przeznaczane na utrzymanie zabytków oraz na potrzeby osób biednych.

4. Villa Borghese - park w Rzymie, który pełen jest ciekawych budowli stylizowanych na ruiny lub inne zabytki. Idealne miejsce na spacer i relaks.

5. Bazylika św. Piotra w Watykanie - drugi co do wielkości kościół na świecie i z pewnością najbardziej znany. W świątyni znajduje się grób Jana Pawła II. W środku możemy podziwiać dzieła takich artystów, jak Michał Anioł (słynna Pieta Watykańska) i Bernini.

6. Spacer wokół Koloseum - choć wstęp na byłą arenę walk gladiatorów jest płatny, to budowlę możemy podziwiać z bliska z każdej strony.

7. Każdego dnia dwa razy dziennie odbywa się darmowe zwiedzanie z przewodnikiem. Wystarczy się zapisać, wydrukować voucher i poznawać Rzym z przewodnikiem, który przekaże wiele interesujących ciekawostek. Szczegóły

8. Teatro di Marcello – starożytny teatr jest tak podobny do Koloseum, że wiele osób myli te dwie budowle. Warto poszukać podobieństw i różnic.

9. Schody Hiszpańskie to kolejny kultowy punkt na mapie Rzymu. W zeszłym roku miejsce to przeszło generalny remont i jest ponownie otwarte na przyjęcie tysięcy turystów każdego dnia. Uwaga, podobno jedzenie na tych schodach przynosi pecha.

10. Muzeum sztuki nowoczesnej MAXXI jest zlokalizowane w nowoczesnym budynku autorstwa uznanej architekt Zahy Hadid. Bezpłatne zwiedzanej stałej ekspozycji (galeria 4) jest możliwe  od wtorku do piątku.

 

Przelot

                Wylot w poniedziałek 18.09.2017 (przykładowa data)

                Bydgoszcz 11:20 - Rzym/Fiumicino 13:45 (Mistral Air)

 

                Powrót w czwartek 21.09.2017 (przykładowa data)

                Rzym/Fiumicino 10:30 - Bydgoszcz 13:00 (Mistral Air)

                Cena: 627 zł w dwie strony.

 

 

Transfer z lotniska

                Cena: 35 zł w dwie strony.

                Rezerwacja online: www.terravision.eu

 

Nocleg

Kemping Real Village Roma to popularne miejsce wybierane przez budżetowych turystów. Położony kilkaset metrów od stacji kolejowej, z której dojedziemy do centrum, ośrodek oferuje bungalowy z prywatną łazienką. W ośrodku znajdziemy również kryty i odkryty basen, kort tenisowy i centrum fitness.

                Cena za 1 osobę za 3 noclegi to tylko 227,50 zł (przy pokoju dwuosobowym).

 

Podsumowanie

W sumie za przelot, transfer oraz nocleg zapłacimy 889,50 zł za osobę. Podane ceny są aktualne na dzień 03.02.2017 i mogą ulec zmianie.

Loty z Bydgoszczy do Rzymu będą odbywały się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki oraz w czwartki), a czas przelotu to zaledwie 2,5 godziny. Zakup biletów jest możliwy w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz, na stronie przewoźnika Mistral Air (www.mistralair.it) oraz w biurach podróży.