Rzym golfowy A A A

Już za 3 miesiące linie lotnicze Mistral Air ponownie połączą Bydgoszcz i Rzym. Dzisiaj przygotowaliśmy propozycję weekendowej podróży do włoskiej stolicy dla golfistów. Zapraszamy do zapoznania się z propozycją 3 wybranych przez nas ciekawych pól golfowych wokół Rzymu.

Proponowany plan zwiedzania

                Dzień 1 (czwartek)

Na lotnisku wypożyczamy samochód, aby z łatwością dojechać na pola golfowe. Po zameldowaniu w hotelu warto wybrać się na długi spacer, podczas którego wczujemy się w klimat włoskiej stolicy. Podczas spaceru nie można pominąć takich miejsc jak Koloseum czy fontanna di Trevi.

                Dzień 2 (piątek)

Początki golfa w Rzymie datowane są na 1885 rok, gdy powstał w tym mieście najstarszy włoski klub golfowy. Początkowo tworzony był przez amerykańskich i brytyjskich dyplomatów, którzy nie mając pola golfowego z prawdziwego zdarzenia korzystali z łąk m.in. w największym parku Villa Borghese. W 1903 uległo to zmianie, gdy powstało pierwsze pole golfowe w Rzymie. Położone jest zaledwie 5 km od centrum, więc grając na kolejnych dołkach można podziwiać położone w oddali starożytne zabytki. Pole jest określane jako przyjemne i relaksujące, więc jest idealne na pierwszą rundę w Rzymie.

Strona pola: http://www.golfroma.it

Green fee: 100€              

                Dzień 3 (sobota)

Położone w Castelgandolfo pole golfowe zachwyca pięknym otoczeniem oraz domkiem klubowym z XVII wieku. Jest to pole mistrzowskie zaprojektowane przez samego Roberta Trenta Jones'a. Piękne położenie tego miejsca sprawiło, że niedaleko znajduje się letnia rezydencja papieska. Wyjątkowo zachwycające są dołki numer 13 oraz 14 z racji panoramicznego widoku na kościoły i zamki w wiosce Castelgandolfo.

Strona pola: http://www.countryclubcastelgandolfo.it

Green fee: 90€

                Dzień 4 (niedziela)

Argentario Golf Resort&Spa to jeden z najnowszych kompleksów hotelowo-golfowych we Włoszech. Położone jest na toskańskim półwyspie Argentario, którego klimat tworzą piękny niebieski odcień morza tyrreńskiego oraz górzysty teren. Odległość od Rzymu to około 150 km, a droga prowadzi wzdłuż wybrzeża. Przy polu golfowym działa nowoczesny hotel oraz ośrodek SPA. Samo miejsce jest z pewnością warte spędzenia co najmniej jednego dnia, a może i całego weekendu?

Strona pola: http://www.argentariogolfresortspa.it

Green fee: 70€

 

                Dzień 5 (poniedziałek)

Powrót do Bydgoszczy.

 

                Przelot

Wylot 08.06.2017 (przykładowa data)

Bydgoszcz 13:30 - Rzym/Fiumicino 15:55 (Mistral Air)

 

Powrót 12.06.2017 (przykładowa data)

Rzym/Fiumicino 08:00 - Bydgoszcz 10:30 (Mistral Air)

Cena: 627 zł w dwie strony.

 

                Wynajem samochodu

Koszt wypożyczenia Fiata Pandy na lotnisku na 4 dni to koszt 269 zł (przy dwóch osobach podróżujących).

                Rezerwacja: www.rentalcars.com                Nocleg

Hotel Barcelo Aran Park Hotel (****) otoczony jest malowniczymi ogrodami, a na ostatnim piętrze znajduje się restauracja z pięknym widokiem na okolicę.

Cena za 1 osobę za 4 dni to tylko 784 zł (przy pokoju dwuosobowym).

 

                Podsumowanie

W sumie za przelot, wynajem samochodu oraz nocleg zapłacimy 1680 zł (bez green fee) za osobę. Podane ceny są aktualne na dzień 27.01.2017 i mogą ulec zmianie.

Spis wszystkich pół golfowych wokół Rzymu wraz ze szczegółowymi informacjami: https://www.where2golf.com/italy/rome-golf.asp

Loty z Bydgoszczy do Rzymu będą odbywały się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki oraz w czwartki), a czas przelotu to zaledwie 2,5 godziny. Zakup biletów jest możliwy w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz, na stronie przewoźnika Mistral Air (www.mistralair.it) oraz w biurach podróży.