Przedłużony weekend w Rzymie A A A

Już od 27 kwietnia powracają bezpośrednie połączenia z Bydgoszczy do Rzymu. Warto już teraz zaplanować swój urlop, aby kupić bilety w najniższych cenach i mieć większy wybór w ofercie noclegowej.

Rzym to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie, dlatego decydując się na wcześniejsze zaplanowanie podróży, wybór hoteli oraz apartamentów jest zdecydowanie większy i możemy znaleźć ciekawsze oferty. Przygotowaliśmy propozycję weekendowego pobytu w Wiecznym Mieście, podczas którego zwiedzimy najważniejsze rzymskie zabytki.

Proponowany plan zwiedzania

                Dzień 1 (czwartek)

Po zameldowaniu w hotelu warto wybrać się na długi spacer, podczas którego wczujemy się w klimat Rzymu. Zaczynając od Piazza della Repubblica z imponującą fontanną, przez główną ulicę Via Nazionale, aż do centrum starożytnego Rzymu. Tam warto zasmakować prawdziwej włoskiej kuchni w jednej z licznych restauracji.

                Dzień 2 (piątek)

Poznawanie Rzymu najlepiej rozpocząć od jego początku, dlatego najpierw proponujemy wizytę w Koloseum. Budowla ta jest znana na całym świecie, ale niewiele osób wie, że kiedyś pełniło  funkcję zamku. Tuż obok znajduje się Forum Romanum wraz z imponującymi pozostałościami Starożytnego Rzymu. Zwiedzanie kończymy na Panteonie, świątyni z 125 roku. Bydgoska Bazylika św. Wincentego a Paulo jest wzorowana na tej świątyni.

                Dzień 3 (sobota)

Kolejny dzień spędzamy odkrywając znane miejsca na mapie Rzymu. Miejscem, które trzeba zobaczyć to jedna z najsłynniejszych fontann na świecie Fontanna di Trevi, słynne Schody Hiszpańskie, na których odbywają się pokazy mody, Piazza Navona, czyli owalny plac zbudowany na miejscu starego stadionu oraz Villa Borghese, czyli największy rzymski park. Po obiedzie jedziemy metrem do Zamku Świętego Anioła, znanego z filmu "Anioły i demony" oraz zwiedzamy pobliskie Muzea Watykańskie ze słynną Kaplicą Sykstyńską (w niedzielę muzea są zamknięte).

                Dzień 4 (niedziela)

Ten dzień możemy rozpocząć od zwiedzania Bazyliki Św. Piotra w Watykanie, gdzie znajduje się grób Jana Pawła II. Kończąc zwiedzanie około 12 możemy wziąć udział w modlitwie Anioł Pański z udziałem papieża. Po Watykanie udajemy się do centrum, aby obejrzeć panoramę miasta z pomnika "Ołtarz Ojczyzny", a następnie możemy wybrać się na spacer po byłej dzielnicy żydowskiej oraz modnej dzielnicy Zatybrze.

                Dzień 5 (poniedziałek)

Powrót do Bydgoszczy.

Przelot

 

                Wylot 22.06.2017 (przykładowa data)

                Bydgoszcz 13:30 - Rzym/Fiumicino 15:55 (Mistral Air)

 

                Powrót 26.06.2017 (przykładowa data)

                Rzym/Fiumicino 08:00 - Bydgoszcz 10:30 (Mistral Air)

 

                Cena: 627 zł w dwie strony.

Transfer z lotniska

 

                Cena: 35 zł w dwie strony.

                Rezerwacja online

Nocleg

 

W Rzymie bardzo popularne są rodzinne pensjonaty, gdzie wynajmowane są pokoje turystom z całego świata.  Jeden z nich, B&B Tropical, położony jest w centrum Rzymu, niedaleko stacji kolejowej Rzym Termini. Jest to świetne położenie, które pozwala na dojście do większości najważniejszych zabytków pieszo. W pensjonacie pokoje mają prywatną łazienkę, a w cenę wliczone jest śniadanie. Goście na booking.com oceniają ten obiekt na 8,4.

                Cena: 480 zł (za osobę przy pokoju 2-osobowym)

                Rezerwacja online

 

Podsumowanie

W sumie za przelot, transfer oraz nocleg podczas weekendu w Rzymie zapłacimy 1142 zł za osobę! Podane ceny są aktualne na dzień 20.01.2017 i mogą ulec zmianie.

Loty z Bydgoszczy do Rzymu będą odbywały się dwa razy w tygodniu (w poniedziałki oraz w czwartki), a czas przelotu to zaledwie 2,5 godziny. Zakup biletów jest możliwy w kasie biletowej Portu Lotniczego Bydgoszcz, na stronie przewoźnika Mistral Air (www.mistralair.it) oraz w biurach podróży.