Dojazd pociągiem
Najszybszym sposobem dotarcia z lotniska do miasta jest pociąg. Stacja kolejowa znajduje się tuż obok terminalu lotniska w Rzymie. Włoskie koleje Trenitalia oferują dwa typy pociągów: Leonardo Express oraz regionalny pociąg FL1. Pierwszy z pociągów jedzie tylko do stacji Termini i bilet kosztuje 14 euro, pociąg regionalny zatrzymuje się na innych stacjach, takich jak Rzym Tiburtina. Oba pociągi odjeżdżają co 15 minut.
Dojazd autobusem
Z lotniska do Rzymu oraz okolicznych miast jeździ wielu przewoźników autobusowych.
Autobusy firmy Cotral zatrzymują się naprzeciwko wyjścia z hali przylotów terminala nr 2. Aby dojść do przystanku należy iść za znakami "Regional Bus Station". Cotral zatrzymuje się w Rzymie m.in. w Piazza dei Cinquecento (naprzeciwko Muzeum Narodowego), przy stacji metra A Cornelia oraz stacji metra B Eur-Magliana. Bilety można kupić na pokładzie autobusu lub w kioskach.
SIT Bus Shuttle to przewoźnik, który jeździ do Rzymu (Roma Termini), Watykanu, Grosseto, Orbetello Scalo, Paganico i Sieny. Autobusy zatrzymują się naprzeciwko wyjścia z terminala nr 3.
Terravision również zatrzymuje się w pobliżu wyjścia terminala nr 3. Przystankiem końcowym jest stacja kolejowa Termini przy ulicy Marsala. Koszt przejazdu to 4 euro.
Dojazd taksówką
Postoje taksówek znajdują się przyjściu z terminali nr 1, 2 oraz 3. Orientacyjne ceny: przejazd do centrum Rzymu 45-55 euro, targi rzymskie 25 euro i lotnisko Ciampino 50 euro. W cenę wliczone są przewóz bagażu oraz maksymalnie 4 osoby. Zwracamy uwagę, aby korzystać tylko i wyłączenie z oficjalnych taksówek zatrzymujących się w wyznaczonych do tego miejscach.
Dojazd samochodem
Międzynarodowe lotnisko im. Leonardo da Vinci jest zlokalizowane około 30 km od centrum Rzymu i łatwo dostępne poprzez obwodnicę Rzymu GRA (Grande Raccordo Anulare) i następnie autostradę A91 Rzym - Fiumicino.
Na lotnisku funkcjonuje kilkanaście wypożyczalni samochodów. Największe z nich to Avis, Europcar, Hertz i Sixt. Ich biura zlokalizowane są w Torre Uffici 2. Miejsce to jest łatwo dostępne poprzez pieszy tunel, który jest łącznikiem z terminalem. Znaki kierujące do biur są zlokalizowane w hali przylotów.